CARGOVIA - SPROTAVIA SZPROTAWA

2 - 6 (1 - 2)

B.Urban 10', D.Kostański 49' karny   Sprotavia 4', samobójcza 27', 48', 75', 76' karny, 88'.

P.Szczeciński - P.Wawrzynowicz, P.Reiner, G.Markowski, K.Woch, K.Pajcz, D.Kostański kpt., M.Bernic, K.Kurczyk, P.Skałecki, B.Urban.   na zmiany - R.Patrzykąt, D.Chołuj, Ka.Lorenc, J.Nieciecki, M.Kędziora, M.Świdziński.   trener - P.Olejarz

W trzecim letnim sparingu Cargovia musiała uznać wyższość drużyny z okręgówki Sprotavii Szprotawa 2-6 (1-2). Już w 4' goście objęli prowadzenie po błędzie K.Kurczyka i strzale za pola karnego P.Szczeciński musiał wyciągać piłkę z siatki 0-1. Kargowianie jednak po chwili wyrównali po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki gości skierował B.Urban 1-1. Później Sprotavia osiągnęła przewagę ale prowadzenie objęła po zamieszaniu w polu karnym i samobójczym trafieniu G.Markowskiego. Później dwukrotnie znakomicie interweniował P.Szczeciński w sytuacjach sam na sam i pierwsza połowa kończy się 1-2. Druga połowa rozpoczęła się od wymiany ciosów. W 48' po kontrze goście podwyższają prowadzenie 1-3. Po chwili Kargowianie zdobywają kontaktowego gola po karnym D.Kostańskiego, podyktowanego za faul na K.Pajczu 2-3. W miarę upływu czasu zaczyna uwidaczniać się przewaga Sprotavii ale jeszcze znakomicie dwukrotnie broni P.Szczeciński. Jednak goście w minutę zdobywają dwa gole w 75' i w 76' po rzucie karnym podyktowanym za faul K.Lorenca. Kargowianie jeszcze poderwali się do walki ale piłkę po strzale D.Kostańskiego z linii bramkowej wybił obrońca a po chwili w sytuacji sam na sam został zablokowany B.Urban. Pod koniec spotkania goście pieczętują wygraną po kontrze i rozklepaniu kargowskiej obrony 2-6. Wygrana Sprotavii zasłużona a dla Cargovii była to cenna lekcja futbolu choć do 70 minuty gdy starczało sił Kargowianie próbowali dotrzymać kroku gościom z okręgówki.