• autor: mkscargovia, 2021-05-29 21:30

SPARTA ŁĘŻYCA - CARGOVIA

Sparta 25', 30', 57'    D.Szarmach 1', 37', J.Nieciecki 7', P.Skałecki 74'

M.Czarnowski (od 26' P.Szczeciński) - K.Lewkowicz, P.Rainer, Ka.Lorenc, K.Woch, M.Bernic (od 72' K.Oklejewicz), D.Kostański, J.Nieciecki, K.Pajcz, P.Skałecki (od 90' D.Chołuj), D.Szarmach kpt.   trener - P.Olejarz

W 24 kolejce klasy A w meczu na szczycie tabeli Cargovia po zaciętym i emocjonującym meczu pokonała lidera Spartę Łężyca 4-3 (3-2). Już w 19 sekundzie (po analizie zapisu wideo) meczu D.Szarmach wykorzystał zbyt słabe zagranie obrońcy do bramkarza i posłał piłkę do siatki 0-1. Gospodarze jeszcze nie otrząsnęli się po stracie gola a Kargowianie podwyższyli na 0-2. D.Szarmach zagrał na prawe skrzydło do K.Pajcza ten wpadł w pole karne i zagrał przed bramkę do J.Niecieckiego, który jak na treningu z dużym spokojem posłał piłkę po ziemi do siatki. Z upływem czasu gra zaczęła się wyrównywać i gospodarze w 25' po rzucie wolnym zdobyli kontaktowego gola 1-2. Sparta po zdobyciu gola poszła za ciosem i w 30' padło wyrównanie po wrzutce w pole karne nie pilnowany napastnik gospodarzy z bliska posyła piłkę do siatki 2-2. Kargowianie nie zrażeni stratą dwóch goli ponownie zaczęli przeprowadzać groźne akcje i w 37' ponownie wyszli na prowadzenie. P.Skałecki w tempo zagrał do D.Szarmacha i ten pokonał golkipera Sparty. Do przerwy 3-2 dla Cargovii. Po przerwie gospodarze groźnie zaatakowali i w 57' po zamieszaniu podbramkowym doprowadzili do wyrównania 3-3. Kargowianie znów nie zrażeni stratą bramki dążyli do zdobycia zwycięskiego gola ale brakowało szczęścia bo po akcji K.Pajcza obrońca Sparty o mało nie posłał by piłki do własnej bramki ale trafił na swoje szczęście w słupek i skuteczności bo po zagraniu M.Bernica sam na sam z golkiperem miejscowych znalazł się D.Szarmach ale posłał piłkę obok słupka. Ale co się odwlecze to nie uciecze... i w 74' po centrze K.Wocha błąd bramkarza Sparty wykorzystał P.Skałecki wpychając piłkę do siatki 3-4. Gospodarze do końca meczu próbowali doprowadzić do wyrównania ale Kargowianie dowieźli wygraną do końcowego gwizdka sędziego. Cenne zwycięstwo Cargovii i sytuacja w tabeli robi się bardzo interesująca. BRAWO CHŁOPAKI !!!