CARGOVIA - START PŁOTY

2 - 4 (0 - 2)

D.Szarmach 54' karny, M.Bernic 90'+2'    Start 24' karny, 28' karny, 76', 85'

P.Szczeciński - K.Lewkowicz, P.Reiner, Ka.Lorenc, K.Woch, K.Pajcz, M.Bernic, J.Nieciecki, K.Kurczyk, A.Płonka, D.Szarmach kpt.    na zmiany - M.Czarnowski, R.Patrzykąt, P.Skałecki, D.Kostański, N.Staszyk, K.Przybylak, M.Kędziora, M.Świdziński.       trener - P.Olejarz

W miejsce spotkania ligowego Cargovia rozegrała sparing z liderem zielonogórskiej klasy A grupy II Startem Płoty doznając porażki 2-4 (0-2). Pierwsza połowa pod dyktando gości, którzy udokumentowali swą przewagę dwoma golami. Oba gole padły z rzutów karnych. Wcześniej znakomitą interwencją popisał się P.Szczeciński odbijając futbolówkę na rzut rożny po strzale główką zawodnika gości. Po chwili ratował nas słupek po kontrze Startu. Do przerwy 0-2. W drugiej połowie Cargovia przejęła inicjatywę a goście groźnie  kontrowali. W 54' padł gol kontaktowy po rzucie karnym, którego strzelcem był D.Szarmach. Później optyczna przewaga Kargowian z której niewiele wynikało a goście dwukrotnie skontrowali. Jeszcze przy pierwszej kontrze znakomitą interwencją popisał się występujący w drugiej połowie M.Czarnowski ale po chwili był bez szans i goście podwyższyli na 1-3. Kargowianie ruszyli do odrabiania strat i w dwie minuty mieli dwie doskonałe okazje bramkowe niestety nie wykorzystane. Najpierw P.Skałecki przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem gości a po chwili K.Kurczyk w indywidualnej akcji z ostrego kąta trafił w słupek. Goście ponownie skontrowali ale dwukrotnie znakomicie bronił M.Czarnowski. Niestety po rzucie rożnym i zamieszaniu goście podwyższają prowadzenie na 1-4. Wynik meczu ustalił po akcji D.Szarmacha , M.Bernic, który za szesnastego metra posłał piłkę po ziemi w długi róg 2-4. Mimo porażki wartościowy sparing z dobrą drużyną jaką jest Start Płoty, który pretenduje do awansu do klasy okręgowej. W Cargovii cieszy duża frekwencja zawodników, do poprawy gra w obronie oraz  skuteczność choć dziś było mało wykreowanych sytuacji podbramkowych.