CARGOVIA KargowaORZEŁ Szlichtyngowa

• autor: mkscargovia, 2020-11-07 19:11

CARGOVIA - ORZEŁ SZLICHTYNGOWA

A.Płonka 35', D.Szarmach 87'   Orzeł 54'

J.Flieger - Ka.Lorenc, P.Reiner, R.Patrzykąt, P.Wawrzynowicz, K.Pajcz, K.Lewkowicz, K.Kurczyk, P.Skałecki, A.Płonka (od 46' M.Bernic), D.Szarmach kpt.     trener - P.Olejarz

Na zakończenie rundy jesiennej Cargovia pokonała Orła Szlichtyngowa 2-1 (1-0). Gole zdobyli powracający do gry po kontuzjach A.Płonka i D.Szarmach. Kargowianie od początku meczu przejęli inicjatywę i przeprowadzali groźne akcję na bramkę gości. W 8' po zagraniu D.Szarmacha w dogodnej sytuacji znalazł się A.Płonka ale w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońców. Po chwili po zagraniu K.Kurczyka sam na sam z bramkarzem wyszedł D.Szarmach ale został nieprzepisowo przez niego zatrzymany przed polem karnym. Rzut wolny dla Kargowian i tylko żółta kartka dla golkipera przyjezdnych. Z rzutu wolnego strzelał D.Szarmach ale po rykoszecie trafił w spojenie a dobitka P.Reinera przeszła obok słupka. Po chwili znów strzelał D.Szarmach ale bramkarz Orła popisał się znakomitą interwencją odbijając futbolówkę na rzut rożny. Kargowianie nie zwalniają tempa i w 31' stają przed kolejną szansą na zdobycie gola ale po zagraniu D.Szarmacha w tempo do K.Kurczyka ten pudłuje w dogodnej sytuacji. W 34' to goście staneli przed szansą na zdobycie gola ale po kontrze ich napastnik w sytuacji sam na sam pudłuje. Wreszcie w 35' pada gol dla Cargovii. Dalekim podaniem P.Reiner uruchamia K.Pajcza ten z linii końcowej zgrał przed bramkę obok golkipera gości a tam formalności dopełnił A.Płonka posyłając piłkę do pustej bramki 1-0. Do przerwy jednobramkowe prowadzenie Cargovii. Zaraz po przerwie Kargowianie dali się skontrować i padło wyrównanie 1-1. Kargowianie nie zrażeni stratą bramki dążyli do zdobycia zwycięskiego gola ale i goście podbudowani wyrównaniem zaczęli grać ofensywniej i o mały włos nie objęli by prowadzenia po nieporozumieniu P.Reiner i J,Fliegera ale na szczęście nasi gracze wyjaśnili sytuację. Cargovia nadal posiadała inicjatywę ale brakowało szczęścia bo piłka po główce P.Wawrzynowicza minimalnie minęła bramkę a i dobrymi interwencjami popisywał się golkiper gości broniąc strzały K.Pajcza i D.Szarmacha. Goście kontrowali ale bez powodzenia ich akcje kończyły się niecelnymi strzałami albo odbiorem piłki przez Kargowskich obrońców. Gdy wydawało się że spotkanie zakończy się podziałem punktów w 87' dalekim wrzutem z autu w pole karne popisał się P.Wawrzynowicz, tam obrońca Orła wybił piłkę wprost pod nogi D.Szarmacha, który będąc na wprost bramki potężnie uderzył i futbolówka mimo interwencji golkipera przyjezdnych wpadła do siatki 2-1. Wygrana w ostatnim meczu rundy jesiennej i cenne trzy punkty. Cieszy powrót po kontuzjach i dobra gra A.Płonki i D.Szarmacha. Brawa dla całego zespołu za ambicję, walkę, determinację i grę do końcowego gwizdka sędziego.

CARGOVIA KargowaPIAST-PARKOVIA Trzebiechów
CARGOVIA Kargowa   PIAST-PARKOVIA Trzebiechów