Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

wygrana

• autor: mkscargovia, 2020-09-27 19:25

AVIA SIEDLNICA - CARGOVIA

Avia 43', 90'+2' karny,  D.Szarmach 8' karny, 18', 25', N.Staszyk 59'.

J.Flieger - K.Lewkowicz (od 75' M.Tkaczuk), Ka.Lorenc, P.Reiner, P.Wawrzynowicz, R.Patrzykąt, D.Kostański, K.Oklejewicz, P.Skałecki, N.Staszyk, D.Szarmach kpt.    trener - P.Olejarz

W 8 kolejce klasy A, Cargovia wygrała w Siedlnicy z Avią 4-2 (3-1). Mecz rozpoczął się znakomicie dla Kargowian bo już w 8' objęli prowadzenie po pewnie wykonanym rzucie karnym D.Szarmacha podyktowanego za faul na nim samym 1-0. Gospodarze dopowiedzieli kontrą po której znakomicie bronił J.Flieger w sytuacji sam na sam. Co nie wyszło gospodarzom wyszło Cargovii i po akcji D.Kostański, P.Skałecki ,D.Szarmach, ten ostatni z bliska wpakował piłkę do siatki 0-2. Avia po chwili stanęła przed szansą kontaktowego gola ale napastnik w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę. I znów w myśl powiedzenia nie wykorzystane sytuacje się mszczą po zagraniu D.Kostańskiego, sam na sam z golkiperem Avii wyszedł D.Szarmach, ograł go i posłał piłkę do pustej bramki 0-3. Gospodarze pod koniec pierwszej części gry zdobyli gola po stracie piłki w środku pola poszła kontra lewą stroną i po dośrodkowaniu napastnik Avii główką posłał piłkę pod poprzeczkę kargowskiej bramki 1-3. Do przerwy prowadzenie Cargovii 3-1. Po przerwie Kargowianie mieli kilka okazji na podwyższenie prowadzenia. Najpierw dwukrotnie bliski gola był D.Szarmach ale dwukrotnie minimalnie przestrzelił. W 59' po akcji D.Kostańskiego i D.Szarmacha sam na sam z bramkarzem Avii wyszedł N.Staszyk i płaskim strzałem po ziemi w długi róg podwyższył prowadzenie 4-1. Gospodarze nie mający już nic do stracenia śmielej zaatakowali ale na posterunku był J.Flieger a po chwili ratował nas słupek. Kargowianie znów przejęli inicjatywę ale brakowało już skuteczności. Po akcjach D.Kostańskiego dwukrotnie bliski gola był D.Szarmach ale najpierw bramkarz sparował piłkę na rzut rożny a później został zablokowany przez obrońców a po chwili w dogodnej sytuacji znalazł się P.Skałecki ale golkiper miejscowych okazał się lepszy. W 88' znów znakomitą interwencją popisał się J.Flieger broniąc w sytuacji sam na sam. Gdy wydawało się że spotkanie zakończy się wynikiem 4-1, w doliczonym czasie gry P.Wawrzynowicz tak niefortunnie zagrał piłkę że ta trafiła pod nogi napastnika Avii. Ten znalazł się sam na sam z J.Fliegerem i zagrał do swojego kolegi, który posłał piłkę do pustej bramki. Sytuację próbował ratować P.Reiner ale wybił futbolówkę ręką z linii bramkowej. Rzut karny i czerwona kartka dla P.Reinera. Jedenastkę pewnie wykorzystali gospodarze ustalając wynik na 4-2 i sędzia po chwili zakończył zawody. Pierwsza wygrana w tym sezonie na wyjeździe cieszy ale smuci niepotrzebna czerwień dla P.Reinera, która wyklucza go z następnego meczu.

CARGOVIA Kargowa   PIAST PARKOVIA Trzebiechów
2021-08-21, 17:00:00