SCHNUG Chociule 2:2 DELTA Sieniawa Żarska
UNIA Kunice Żary 2:4 TĘCZA Krosno Odrzańskie

PIAST-PARKOVIA TRZEBIECHÓW - CARGOVIA

2 - 2 (1 - 0)

Piast 43', 73'    K.Kurczyk 68', D.Szarmach 90'+5' karny.

J.Flieger - K.Woch, Ka.Lorenc, P.Reiner, P.Wawrzynowicz, K.Kurczyk, D.Kostański, K.Pajcz (od 90'+1' R.Szydłowski), P.Skałecki (od 61' S.Nowowiejski), D.Szarmach kpt..   trener - P.Olejarz.

W meczu inauguracyjnym nowego sezonu 2020/2021 w klasie A, Cargovia szczęśliwie zremisowała na wyjeździe z Piastem-Parkovią Trzebiechów. Mecz od początku był ambitną walką obu ekip na całym boisku o każdą piłkę. Spotkanie nie obfitowało w zbyt wiele sytuacji na strzelanie goli. Kargowianie od początku meczu nadawali ton grze ale mało było strzałów na bramkę gospodarzy a i Piast nie miał zbyt wiele okazji do 43' gdy wyszła im kontra i zdobyli gola schodząc do szatni z jednobramkowym prowadzeniem 1-0. Po przerwie inicjatywa nadal należała do Kargowian i w 68' padło wyrównanie po dośrodkowaniu K.Pajcza celną główką popisał się K.Kurczyk i posłał piłkę do siatki przy biernej postawie golkipera gospodarzy 1-1. Radość Kargowian nie trwała długo bo pięć minut później Piastowi znów wyszła kontra i ponownie objęli prowadzenie 2-1. Przy tym golu nie popisał się golkiper Cargovii bo miał już piłkę na rękach. Kargowianie jednak grali do końca spychając gospodarzy do obrony. Mecz z minuty na minutę się zaostrzał i sędzia często używał gwizdka studząc ostre zapędy zawodników obu stron. W doliczonym czasie gry Cargovia wyrównała z problematycznego jednak rzutu karnego, ale kilka minut wcześniej sędzia jednak nie chciał zauważyć faulu w polu karnym na S.Nowowiejskim. W 93' w dużym zamieszaniu w polu karym gospodarzy faulowany był P.Reiner, sędzia bez wahania wskazał jedenasty metr przy dużych protestach gospodarzy. Rzut karny pewnie wykonał D.Szarmach i mecz zakończył się podziałem punktów. Dobry mecz Kargowian z bardzo trudnym i wymagającym rywalem. Remis szczęśliwy ale drużyna grała do końca i się opłaciło w postaci jednego punktu. Brawo chłopaki.