TĘCZA Krosno Odrzańskie 0:0 BŁĘKITNI Ołobok

wygrany sparing

• autor: mkscargovia, 2020-06-28 20:01

JEDNOŚĆ PODMOKLE - CARGOVIA

4 - 5 (2-0, 1-2, 1-3)

Jedność 2', 23', 46', 77'.  K.Kurczyk 50', D.Szarmach 52', 70', 72', D.Kostański 66'.        grano 3X30 minut

Ł.Kubalski - K.Woch, P.Reiner, Ka.Lorenc, P.Wawrzynowicz, K.Kurczyk, D.Kostański, J.Nieciecki, S.Nowowiejski, A.Płonka, D.Szarmach kpt.    na zmiany - K.Przybylak, R.Szydłowski, N.Staszyk, M.Świdziński.   trener - P.Olejarz

W pierwszym letnim sparingu Cargovia pokonała beniaminka A klasy Jedność Podmokle 5-4. Gospodarze już w drugiej minucie objęli prowadzenie po pięknym strzale za pola karnego pomocnika, który umieścił piłkę pod poprzeczką kargowskiej bramki. Kargowianie dość szybko mogli wyrównać ale trzykrotnie nie skuteczny był D.Szarmach. Co nie udało się Kargowianom wyszło gospodarzom i w 23' po zamieszaniu podbramkowym podwyższają prowadzenie 2-0. W 46' po kontrze Jedność wychodzi na trzy bramkowe prowadzenie. Po tym golu Kargowianie zaczynają grać skuteczniej. W 50' K.Kurczyk przejął bezpańską piłkę przed polem karnym i strzałem po ziemi zdobył gola 3-1,a chwilę wcześniej zmarnował sytuację sam na sam z golkiperem Podmokli strzelając w boczną siatkę. W 52' znów K.Kurczyk w roli głównej ale jego strzał został zablokowany ale piłka wpadła pod nogi D.Szarmacha i ten nie dał szans bramkarzowi Podmokli i zdobył kontaktowego gola 3-2. Wyrównanie padło po zamieszaniu podbramkowym i przytomności D.Kostańskiego, który celną główką posłał piłkę w okienko bramki gospodarzy. Prowadzenie objął D.Szarmach, który posłał piłkę do pustej bramki po akcji A.Płonki, R.Szydłowskiego oraz D.Kostańskiego i rozklepaniu obrony gospodarzy. W 72' D.Szarmach ustrzelił hattricka jak po zagraniu A.Płonki, technicznym strzałem lobował golkipera Jedności 3-5. Gospodarze w 77' po kontrze ustalili wynik spotkania na 4-5. Oba zespoły miały mimo strzelania kilku bramek jeszcze kilka dobrych okazji na zdobycie gola ale na wysokości zadania stawali bramkarze obu drużyn. Mecz kończy się wygraną Cargovii 4-5. Udany sparing po blisko czteromiesięcznej przerwie, cieszy dobra skuteczność i przygotowanie kondycyjne do poprawki jest gra obronna.