ORZEŁ SzlichtyngowaCARGOVIA Kargowa

BŁĘKITNI Lubięcin 1:1 GKS Siedlisko

Co dalej ?

• autor: mkscargovia, 2020-03-19 09:01

CO DALEJ Z ROZGRYWKAMI ???

Jak żyć można by rzec w obecnej sytuacji. Na tę chwilę nie wiemy jak zakończą się sezony w najlepszych ligach świata i naszej Ekstraklasie. Jedynie co wiemy na pewno to, że Euro zostało przeniesione na 2021 rok. A co u nas i co nas może czekać w naszej lokalnej piłce? Jedynie co musimy wiedzieć to wg uchwały PZPN rozgrywki muszą się zakończyć do 30 czerwca 2020 roku ale oddaje że do decyzji związków wojewódzkich na sposób zakończenia lub opcje zakończenia.

wersja optymistyczna

- Wersja, która wydaje się na dzisiaj mało prawdopodobna lub nawet nie realna czyli wznawiamy rozgrywki w połowie kwietniu mocno ściskając kalendarz i dogrywamy do końca.

wersje możliwe

- Są dwie opcje na wypadek gdyby rozgrywki miały się nie odbyć wcale. Pierwsza to zaliczamy wyniki rozegranych do tej pory meczów i na tej podstawie robimy awanse i spadki. Druga to anulowanie wyników rundy jesiennej i uznanie sezonu za nierozegrany.

wersja alternatywna

- Wersja, która polegała by na tym, że obecną tabelę dzielimy na pół (zachowując zdobyte punkty jesienią) i w rundzie rewanżowej rozgrywamy po sześć spotkań. Dało to by nam możliwość wystartowania nawet w weekend 30-31 maja, a losy awansu/spadku rozstrzygnęłyby się na boisku.

Oczywiście są to tylko spekulacje i tak naprawdę nikt dzisiaj nie wie nic pewnego. Niewątpliwie koronawirus dotyka nas wszystkich jeśli nie bezpośrednio to pośrednio i już wszyscy odczuwamy jego skutki. Miejmy nadzieję że sytuacja w końcu zacznie się normować i znów wybiegniemy na boiska.

CARGOVIA KargowaPOGOŃ Wschowa
CARGOVIA Kargowa   POGOŃ Wschowa