CARGOVIA KargowaORZEŁ Szlichtyngowa

• autor: mkscargovia, 2019-10-19 18:07

CARGOVIA - MKS NOWE MIASTECZKO

S.Nowowiejski 1', P.Reiner 30',68'     MKS 33'

J.Flieger - K.Lewkowicz kpt.,N.Staszyk (od 87' R.Szydłowski), P.Reiner, P.Wawrzynowicz, S.Nowowiejski, P.Przychodzki (od 83' P.Materna), J.Nieciecki (od 90'+1' M.Świdziński), K.Kurczyk, M.Prętki (od 77' R.Patrzykąt), A.Płonka (od 62' P.Skałecki).   trener - P.Olejarz

W 10 kolejce klasy A Cargovia pokonała MKS Nowe Miasteczko 3-1 (2-1). Mecz rozpoczął się znakomicie dla Kargowian bo już w 20 sekundzie meczu S.Nowowiejski objął prowadzenie co jest nowym rekordem klubu. Goście nie zrażeni stratą gola przejęli inicjatywę ale dobrze interweniował w bramce J.Flieger a raz dopisało nam szczęście bo poprzeczka ratowała Cargovię przed stratą gola. Gdy wydawało się że goście są bliscy doprowadzenia do wyrównania Cargovia podwyższyła na 2-0. K.Kurczyk otrzymał podanie z rzutu wolnego od J.Niecieckiego i popisał się ''bombą'' za pola karnego, golkiper gości sparował piłkę wprost pod nogi P.Reinera, który posłał futbolówkę w długi róg do siatki MKS-u. Goście jednak po chwili szybko odpowiedzieli kontaktowym golem rozklepując przy tym Kargowską obronę. Pod koniec pierwszej połowy K.Kurczyk trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego a tuż przed przerwą P.Wawrzynowicz omal nie doprowadził do wyrównania ale naprawił swój błąd wybijając piłkę z linii bramkowej. Do przerwy 2-1. Po przerwie nie mający nic do stracenia goście zepchnęli Kargowian do obrony i raz za razem zagrażali bramce Cargovii. Jenak dobrze w bramce spisywał się J.Flieger a i dopisywało nam szczęście bo ratowało nas spojenie i pudła napastników MKS-u. Gdy wydawało się że wyrównująca bramka wisi w powietrzu w 68' Kargowianie podwyższają prowadzenie po rzucie rożnym egzekwowanym przez K.Kurczyka i celnej główce P.Reinera. Goście do końca meczu byli stroną przeważającą ale brakowało im skuteczności. Kargowianie dowieźli zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego i zainkasowali kolejne trzy punkty. Dzięki chłopaki za walkę i serducho zostawione na boisku.

CARGOVIA KargowaPIAST-PARKOVIA Trzebiechów
CARGOVIA Kargowa   PIAST-PARKOVIA Trzebiechów