CARGOVIA KargowaGKS Siedlisko

wygrana w cieniu kontuzji

• autor: mkscargovia, 2019-08-31 20:40

CARGOVIA - BŁĘKITNI WIERZBNICA

D.Szarmach 10', 31', 57' karny, P.Skałecki 15', P.Przychodzki 28', K.Kurczyk 48', S.Nowowiejski 62', M.Prętki 85', 90'.    Błękitni 55'.

P.Jasicki - K.Woch, N.Staszyk, P.Reiner, R.Szydłowski, S.Nowowiejski (od 79' O.Wyrwa od 85' A.Płonka), P.Przychodzki (od 73' M.Prętki), J.Nieciecki, K.Kurczyk, P.Skałecki (od 60' D.Chołuj), D.Szarmach.    trener - P.Olejarz

W 3 kolejce klasy A Cargovia rozbiła Błękitnych Wierzbnica aż 9-1 (4-0). Wygrana pozostaje w cieniu poważnej kontuzji O.Wyrwy, który z urazem lewej nogi został odwieziony przez pogotowie do szpitala. Miejmy nadzieję że po badaniach w szpitalu kontuzja nogi okaże się mniej poważna niż wygląda. OSKAR życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko.

Mecz rozpoczął się od akcji gości, którzy już w 4' mogli objąć prowadzenie ale ich napastnik trafił w słupek. W odpowiedzi po akcji D.Szarmacha i strzale K.Kurczyka to słupek ratował drużynę gości. W 10' po prostopadłym zagraniu J.Niecieckiego prowadzenie obejmuje D.Szarmach. Po chwili jest już 2-0 gdy po wolnym D.Szarmacha piłka odbiła się od poprzeczki i bramkarza a P.Skałecki skierował ją do pustej bramki. Na 3-0 podwyższył debiutant P.Przychodzki, który popisał się fantastycznym uderzeniem za pola karnego i trafił w samo okienko bramki gości. Wynik do przerwy na 4-0 ustalił po akcji P.Przychodzkiego i P.Skałeckiego, D.Szarmach. Zaraz po przerwie po zagraniu J.Niecieckiego na listę strzelców wpisał się K.Kurczyk 5-0. Po tym golu Kargowianie spuścili trochę z tonu i do głosu doszli goście i zdobyli honorowego gola 5-1. Cargovia odpowiedziała zaraz golem z rzutu karnego D.Szarmacha 6-1 i po chwili golem S.Nowowiejskiego, który po zagraniu D.Szarmacha i indywidualnej akcji ograł obrońcę i technicznym strzałem pokonał golkipera gości 7-1. Dwa kolejne gole były dziełem rezerwowego M.Prętkiego, który najpierw dobił strzał K.Wocha a po chwili wykorzystał od niego dobre podanie i  w sytuacji sam na sam ustalił wynik spotkania na 9-1. W końcówce meczu goście mogli zmniejszyć rozmiary porażki ale znakomitą interwencją popisał się P.Jasicki. Bardzo wysoka wygrana Kargowian ale radość ze zwycięstwa pozostaje w cieniu kontuzji O.Wyrwy.

POGOŃ WschowaCARGOVIA Kargowa
POGOŃ Wschowa   CARGOVIA Kargowa