ORZEŁ SzlichtyngowaCARGOVIA Kargowa

CARGOVIA - ODRA KLENICA

3 - 4 (3-3)

PO DOGRYWCE

D.Szarmach 30', K.Kurczyk 33', 42'       Odra 16', 28', 40' karny, 98'.

P.Jasicki (od 46' J.Flieger) - R.Patrzykąt (od 19' D.Chołuj), N.Staszyk, Ka.Lorenc, R.Szydłowski, S.Nowowiejski (od 56' P.Skałecki), K.Lewkowicz kpt.( od 76' A.Płonka), P.Reiner, K.Kurczyk, S.Markuc (od 57' O.Wyrwa), D.Szarmach.   trener - P.Olejarz

W I rundzie wojewódzkiego Pucharu Polski Cargovia na boisku Błyskawicy w Jaromierzu uległa po dogrywce 3-4 Odrze Klenica. Mecz przyniósł kibicom dużo emocji do ostatniego gwizdka sędziego. Obie ekipy walczyły o każdą piłkę na każdym centymetrze boiska. Pierwsza połowa to mnóstwo sytuacji podbramkowych z obu stron i grad goli. Pierwsi szanse na gola mieli Kargowianie ale po główce P.Reinera piłka trafiła w poprzeczkę. Po chwili po akcji D.Szarmacha i strzale S.Markuca dobrą interwencją popisał się golkiper gości. W odpowiedzi napastnik Odry będąc kilka metrów przed bramką Cargovii został dwukrotnie zablokowany. Kargowianie odpowiedzieli kontrą ale po zagraniu S.Nowowiejskiego , K.Kurczyk trafił w poprzeczkę. W odpowiedzi Odra przeprowadziła kontrę ale napastnik z kilku metrów nie trafił w światło bramki. W 16' Odra obejmuje prowadzenie po strzale z rzutu wolnego. Kargowianie ruszyli by wyrównać ale zostali z kontrowani i Odra podwyższyła na 0-2. Po chwili Cargovia zdobywa kontaktowego gola, dobre zagranie P.Reinera wykorzystał D.Szarmach i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości 1-2. Kargowianie poszli za ciosem ale znakomitej sytuacji nie wykorzystał S.Markuc w sytuacji sam na sam lepszy okazał się golkiper Odry, ale po chwili wraz z K.Kurczykiem rozklepali obronę Odry i ten ostatni wyrównał 2-2. W 41' Odra ponownie wychodzi na prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za faul D.Chołuja. Kargowianie zdołali jednak przed przerwą wyrównać gdy po główce P.Reinera niezdecydowanie obrońców i bramkarza wykorzystał K.Kurczyk i z bliska wpakował piłkę do siatki 3-3. Do przerwy remis. Druga połowa nie obfitowała już w tyle sytuacji podbramkowych ale była również emocjonująca bo obie ekipy walczyły ambitnie i nikt nie odstawiał nogi. W tej części gry obie ekipy miały po dwie doskonałe sytuacje by zdobyć gola. Najpierw Kargowianie stanęli przed szansą na gola gdy po zagraniu D.Szarmacha sam na sam z bramkarzem stanął K.Lewkowicz ale posłał piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi po kontrze Odry sytuację ratował O.Wyrwa, który wybił piłkę z przed pustej bramki. W 81' po zagraniu O.Wyrwy znakomitej sytuacji nie wykorzystał P.Reiner, który posłał piłkę po ziemi tuż obok słupka. Po chwili Odra staneła przed szansą na zwycięskiego gola ale po kontrze napastnik gości nie trafił bramkę w sytuacji sam na sam. Mecz kończy się remisem i sędzia zarządza dogrywkę. W dogrywkę lepiej weszli goście i w 98' po akcji lewą stroną zdobyli jak się później okazało zwycięskiego gola 3-4. Kargowianie tuż przed końcem pierwszej części dogrywki mieli znakomitą sytuacją ale po akcji A.Płonki, P.Skałecki przegrał pojedynek z golkiperem Odry w sytuacji sam na sam. Druga część dogrywki nie przyniosła zmiany rezultatu mimo usilnych starań Kargowian, bliski zdobycia gola był D.Szarmach ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego minimalnie mineła bramkę Odry. Pod koniec dogrywki Kargowianie nawet zdobyli gola ale N.Staszyk przy strzale faulował obrońcę gości i sędzia gola nie uznał. Jeszcze w ostatniej akcji meczu po rzucie rożnym powstało w polu karnym Odry duże zamieszanie ale obrońcy wyjaśnili sytuację i sędzia zakończył spotkanie. Wygrała Odra 3-4 i gra dalej w Pucharze Polski.

CZARNI RudnoCARGOVIA Kargowa
CZARNI Rudno   CARGOVIA Kargowa