CARGOVIA KargowaORZEŁ Szlichtyngowa

• autor: mkscargovia, 2019-06-22 20:41

CARGOVIA - LIWNO ZABÓR

D.Szarmach 51'

K.Kurczyk (od 11' K.Andrys) - K.Woch, N.Staszyk, Ka.Lorenc, P.Wawrzynowicz, D.Chołuj (od 64' M.Prętki), P.Reiner, J.Nieciecki, S.Nowowiejski (od 82' R.Szydłowski), S.Markuc (od 86' R.Patrzykąt), D.Szarmach kpt.   trener - P.Olejarz

W finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Zielona Góra Cargovia pokonała Liwno Zabór 1-0 (0-0). Pierwsza połowa niemrawa w wykonaniu obu zespołów. Kargowianie najlepszą okazję na objęcie prowadzenia mieli w 19' gdy po zagraniu P.Wawrzynowicza technicznym strzałem D.Szarmach lobował golkipera przyjezdnych ale trafił w słupek. Goście pod koniec pierwszej połowy wyszli z kontrą ale piłka po strzale w długi róg przeszła obok słupka. Do przerwy bezbramkowo. Zaraz po przerwie S.Markuc zagrał idealnie piłkę za obrońców do D.Szarmacha, który ponownie technicznie lobował bramkarza Liwna i zdobył jak się później okazało zwycięskiego gola. Kargowianie poszli za ciosem ale brakowało skuteczności i szczęścia bo dobrze interweniował bramkarz gości broniąc piłkę po strzałach D.Szarmacha, S.Markuca i P.Wawrzynowicza tu popisał się refleksem broniąc dobitkę z kilku metrów a po strzale J.Niecieckiego z rzutu wolnego ratowała go poprzeczka. Pod konic meczu nie mający nic do stracenia goście o mało nie doprowadzili do wyrównania najpierw w zamieszaniu w polu karnym o mało do własnej bramki nie trafił R.Szydłowski a po chwili dwukrotnie znakomitymi interwencjami popisał się K.Andrys ratując zespół przed stratą gola. Kargowianie dowieźli jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego i zdobyli puchar. BRAWO CHŁOPKI.

CARGOVIA KargowaPIAST-PARKOVIA Trzebiechów
CARGOVIA Kargowa   PIAST-PARKOVIA Trzebiechów