CARGOVIA KargowaCZARNI Rudno

• autor: mkscargovia, 2019-06-05 20:23

CARGOVIA - SOKÓŁ KALSK

D.Szarmach 5', 75', 88',  S.Markuc 57'    Sokół 90'+3'

P.Jasicki (od 89' K.Andrys) - P.Wawrzynowicz (od 86' R.Patrzykąt), N.Staszyk, Ka.Lorenc (od 89' M.Tkaczuk), K.Woch, S.Nowowiejski (od 56' P.Reiner), K.Lewkowicz kpt.(od 81' M.Prętki), J.Nieciecki, D.Chołuj (od 56' S.Markuc), D.Szarmach.     trener - P.Olejarz

W meczu o Puchar Polski na szczeblu podokręgu Zielona Góra Cargovia wygrała z Sokołem Kalsk 4-1 (1-0). Był to drugi mecz z tą drużyną w przeciągu kilku dni. W sobotę w meczu ligowym wygrali również Kargowianie po dramatycznym meczu 4-3. Dzisiejszy mecz rozpoczął się również udanie jak ten sobotni bo już w 5' po zagraniu J.Niecieckiego, D.Szarmach nie dał szans golkiperowi przyjezdnych i posłał piłkę w długi róg obejmując prowadzenie. Kargowianie mieli jeszcze dwie znakomite sytuacje ale D.Szarmach posyłał piłkę obok bramki. Później goście przejęli inicjatywę ale nie mogli się przebić przez dobrze grająca obronę Cargovii. Do przerwy 1-0. Zaraz po przerwie pada drugi gol dla Kargowian a w rolach głównych wprowadzeni niespełna minutę wcześniej P.Reiner i S.Markuc. Z rzutu wolnego z ok 20 metrów strzelał J.Nieciecki bramkarz odbił piłkę wprost pod nogi P.Reinera, który miękko dośrodkował na piąty metr a tam S.Markuc uprzedził bramkarza i główką wpakował piłkę do siatki 2-0. Po tym golu Kargowianie zdominowali przeciwników. S.Markuc dwukrotnie był bliski podwyższenia prowadzenia ale dwukrotnie lepszy był golkiper Sokoła. Znakomitą sytuację miał po indywidualnej akcji K.Kurczyk ale z kilku metrów posłał piłkę nad poprzeczką. Wreszcie w 75' D.Szarmach podwyższa na 3-0 po zagraniu J.Niecieckego a w 88' strzela hattricka i znów asystował J.Nieciecki, który był niewątpliwie wyróżniającym się obok D.Szarmacha zawodnikiem meczu. Goście w doliczonym czasie gry strzelają honorowego gola i Cargovia wygrywa 4-1.

W finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Zielona Góra 19.06.2019 o godz.17:30 w Kargowej Cargovia zagra z Liwnem Zabór, które wygrało 2-0 w drugim półfinale z drużyną Podkolegium Sędziów Zielona Góra.

ODRA KlenicaCARGOVIA Kargowa
ODRA Klenica   CARGOVIA Kargowa