POGOŃ WschowaCARGOVIA Kargowa

AWANS

POLONIA NOWE KRAMSKO - CARGOVIA

Polonia 59'     D.Szarmach 46', M.Płonka 83', K.Kurczyk 86'

P.Jasicki - P.Wawrzynowicz, N.Staszyk, Ka.Lorenc, R.Szydłowski, S.Nowowiejski (od 27' K.Woch, od 90' M.Tkaczuk), K.Lewkowicz kpt.(od 87' R.Patrzykąt), P.Reiner (od 77' M.Płonka), K.Kurczyk, S.Markuc (od 66' D.Chołuj), D.Szarmach.  trener - P.Olejarz

Cargovia wygrywając w 19 kolejce klasy B z Polonią Nowe Kramsko 3-1 (0-0) przypieczętowała na trzy kolejki przed końcem rozgrywek awans do klasy A. Mecz od początku z inicjatywą Cargovii ale gospodarze ustawili się w obronie i groźnie kontrowali i już w 11' byli bliscy objęcia prowadzenia ale znakomitą interwencją popisał się P.Jasicki. Po chwili Kargowianie staneli przed znakomitą szansą na objęcie prowadzenia po akcji D.Szarmacha ale piłkę po strzale z bliskiej odległości S.Markuca znakomicie sparował na rzut rożny golkiper gospodarzy. Tuż przed przerwą znakomitą sytuację miał P.Wawrzynowicz ale jego techniczny strzał spokojnie wyłapał bramkarz Polonii. Do przerwy 0-0. Zaraz po przerwie Kargowianie obejmują prowadzenie S.Markuc w tempo zagrał do D.Szarmacha ten wpadł w pole karne ograł obrońcę i posłał piłkę do siatki obok interweniującego bramkarza 0-1. Kargowianie chwilę później nadziali się na kontrę gospodarzy jeszcze sytuację próbował ratować P.Jasicki pierwszy strzał broniąc ale przy dobitce był bez szans 1-1. Kargowianie bombardowali bramkę gospodarzy ale nadziewali się na groźne kontry Polonii ale znakomitymi interwencjami popisywał się P.Jasicki dwukrotnie ratując zespół przed utratą gola. Kargowianie wreszcie dopieli swego w 83' i ponownie objeli prowadzenie gdy po wrzucie z autu K.Wocha w polu karnym powstało zamieszanie w którym najsprytniej zachował się wprowadzony chwilę wcześniej na boisko M.Płonka i z pół obrotu mimo asysty dwóch obrońców umieścił piłkę w siatce 1-2. Kargowianie poszli za ciosem i trzy minuty później podwyższyli prowadzenie, M.Płonka zagrał przed pole karne do D.Szarmacha ten potężnie uderzył ale golkiper wypuścił piłkę do której doskoczył K.Kurczyk i posłał ją do siatki ustalając wynik meczu na 1-3. Zwycięstwo Cargovii, które dało awans do klasy A. BRAWO CHŁOPAKI.

CARGOVIA KargowaPIAST-PARKOVIA Trzebiechów
CARGOVIA Kargowa   PIAST-PARKOVIA Trzebiechów