ORZEŁ SzlichtyngowaCARGOVIA Kargowa

wygrana

• autor: mkscargovia, 2019-05-11 19:17

LIWNO ZABÓR - CARGOVIA

Liwno 13', 88',   D.Szarmach 24, 57', S.Markuc 77'.

K.Andrys (od 46' P.Jasicki) - P.Wawrzynowicz, N.Staszyk, Ka.Lorenc (od 81' M.Ratajczak), R.Szydłowski (od 63' S.Markuc), S.Nowowiejski, K.Lewkowicz kpt., J.Nieciecki, K.Kurczyk, K.Woch, D.Szarmach.   trener - P.Olejarz

W 17 kolejce klasy B Cargovia po ciężkim meczu pokonała Liwno w Zaborze 3-2 (1-1). Mecz rozpoczął się lepiej dla gospodarzy, którzy bez kompleksów ruszyli na bramkę Kargowian i w 13' objęli prowadzenie po strzale z rzutu wolnego. Kargowianie wyrównali w 24' gdy po wrzucie P.Wawrzynowicza z autu w pole karne gospodarzy walkę o piłkę wygrał S.Nowowiejski zgrał ją do D.Szarmacha, który bez namysłu po ziemi z 16 metrów strzelił tuż przy słupku bramki gospodarzy 1-1. Pod koniec pierwszej połowy Kargowianie mogli wyjść na prowadzenie ale znakomicie interweniował golkiper gospodarzy, najpierw po strzale z rzutu wolnego J.Niecieckiego przeniósł piłkę nad poprzeczką a po chwili wygrał pojedynek sam na sam z D.Szarmachem. Zaraz po przerwie zawodnik gospodarzy za niesportowe zachowanie wyleciał z boiska i Kargowianie z przewagą jednego zawodnika zdominowali gospodarzy. W 57' po zagraniu K.Wocha ,D.Szarmach ograł obrońcę i objął prowadzenie strzelając obok interweniującego bramkarza Liwna 1-2. Później Kargowianie jeszcze mogli podwyższyć prowadzenie ale brakowało skuteczności lub dobrze interweniował golkiper gospodarzy a szanse bramkowe mieli D.Szarmach i S.Markuc. Wreszcie prowadzenie podwyższył S.Markuc gdy otrzymał wywalczoną przed polem karnym gospodarzy piłkę od K.Lewkowicza i huknął w samo okienko bramki Liwna 1-3. Kargowianie posiadali inicjatywę, kontrolowali mecz i gdy wydawało się że spokojnie zakończymy mecz z dwubramkowym prowadzeniem w 88' stratę zaliczył J.Nieciecki po której poszła kontra i gospodarze zdobyli kontaktowego gola 2-3. Nastąpiła niepotrzebna nerwówka po której czerwone kartki ujrzeli D.Szarmach i J.Nieciecki ale zwycięstwo zostało dowiezione do końcowego gwizdka sędziego. Wygrana i cenne trzy punkty na bardzo trudnym terenie z wymagającym, twardo grającym przeciwnikiem.

CZARNI RudnoCARGOVIA Kargowa
CZARNI Rudno   CARGOVIA Kargowa