CARGOVIA KargowaGKS Siedlisko

wygrana

• autor: mkscargovia, 2019-04-28 17:49

KIJOWIANKA KIJE - CARGOVIA

Kijowianka 90'+3' karny,    D.Szarmach 58', 75' karny, 90'+4'.

K.Andrys - P.Wawrzynowicz, N.Staszyk, Ka.Lorenc, R.Szydłowski, S.Nowowiejski (od 81' M.Prętki), K.Lewkowicz kpt.(od 74' R.Patrzykąt), J.Nieciecki, K.Kurczyk (od 63' K.Woch), S.Markuc (od 72' D.Chołuj). trener - J.Wasiak (w zastępstwie).

W 15 kolejce klasy B Cargovia pokonała na boisku w Kalsku Kijowiankę Kije 3-1 (0-0). Początek meczu nerwowy w wykonaniu Cargovii później w miarę upływu czasu Kargowianie osiągnęli optyczną przewagę ale nie potrafili przebić się przez zmasowaną obronę Kijowianki i w praktyce nie wypracowali sobie w tej części gry sytuacji bramkowej. Gospodarze grali z kontry ale również ani razu nie zagrozili bramce Cargovii. Do przerwy bezbramkowy remis. Po przerwie Kargowianie zagrali agresywniej i w 58' objęli wreszcie prowadzenie S.Markuc ładnym zagraniem obsłużył D.Szarmacha, który wyszedł sam na sam z golkiperem gospodarzy ograł go i umieścił piłkę w pustej bramce 0-1. Kargowianie poszli za ciosem ale gospodarze nadal szczelnie blokowali dostęp do własnej bramki. W 74' D.Szarmach przeprowadził indywidualną akcję i został faulowany w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał sam poszkodowany podwyższając na 0-2. Kargowianie prowadząc dwiema bramkami zaczęli grać swobodniej i dwukrotnie byli bliscy podwyższenia prowadzenia, najpierw sam na sam z bramkarzem Kijowianki znalazł się K.Woch ale posłał piłkę nad poprzeczką a po chwili po rzucie rożnym N.Staszyk ładnie główkował ale znakomicie obronił golkiper miejscowych. I gdy wydawało się że mecz zakończy się dwubramkowym prowadzeniem Kargowian w doliczonym czasie gry padły dwa gole. Najpierw gospodarze zdobyli kontaktowego gola po rzucie karnym a po chwili Kargowianie z kontrowali i po zagraniu D.Chołuja , D.Szarmach ograł bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki ustalając wynik na 1-3. Wygrana Cargovii i kolejne trzy punkty ale po naprawdę ciężkim meczu gdzie gospodarze postawili wysoko poprzeczkę Kargowianom.

POGOŃ WschowaCARGOVIA Kargowa
POGOŃ Wschowa   CARGOVIA Kargowa