POGOŃ WschowaCARGOVIA Kargowa

wygrana w sparingu

• autor: mkscargovia, 2019-02-16 18:53

BORUSJA BORUJA KOŚCIELNA - CARGOVIA

Boruja 9', 39', 44', 73'.    J.Nieciecki 10', K.Lorenc 17', S.Markuc 46', 56', D.Szarmach 67', 80'.

K.Andrys - R.Szydłowski, N.Staszyk, Ka.Lorenc, R.Patrzykąt, M.Tkaczuk, K.Lewkowicz (kpt.), J.Nieciecki, D.Tomaś, S.Markuc, D.Szarmach.    na zmiany - E.Klikis, P.Skałecki, M.Rajewski, K.Kaźmierczak. trener - P.Olejarz

W trzecim tegorocznym sparingu Cargovia pokonała 6-4 (2-3) szóstą drużynę grupy III poznańskiej B klasy Borusję Boruję Kościelną. Gospodarze już w 9' objęli prowadzenie po akcji lewą stroną i zgraniu piłki przed bramkę na dziesiąty metr zawodnik Borusji ładnym strzałem przy słupku nie dał szans K.Andrysowi. Kargowianie natychmiast odpowiedzieli po akcji S.Markuca i D.Szarmach a ładnym strzałem po ziemi za pola karnego popisał się J.Nieciecki i wyrównał. W 17' K.Lorenc ładnym strzałem z rzutu wolnego z ok 20 metrów umieścił piłkę pod poprzeczką bramki gospodarzy i objął prowadzenie. Kargowianie posiadali inicjatywę i oddali kilka strzałów na bramkę gospodarzy ale dobrymi interwencjami popisywał się golkiper Borui. W 39' gospodarze przeprowadzili kopię akcji z dziesiątej minuty i doprowadzili do wyrównania a w 44' objęli prowadzenie po indywidualnej akcji pomocnika gospodarzy, który ograł całą obronę Cargovii i będąc sam przed debiutującym w bramce E.Kliksem pewnie umieścił piłkę w siatce. Do przerwy 3-2 dla gospodarzy. Zaraz po przerwie po akcji P.Skałeckiego i D.Szarmacha ładnym strzałem w długi róg popisuje się S.Markuc i doprowadza do wyrównania a po chwili strzela najładniejszego gola meczu posyłając piłkę z ok. 20 metrów w samo okienko braki gospodarzy i obejmuje prowadzenie 3-4. Kargowianie przeprowadzają szybkie akcje ale brakuje skuteczności po strzałach dwukrotnie D.Szarmacha. W końcu pada gol dla Cargovii po akcji K.Lewkowicza, który przedarł się prawą stroną i dograł piłkę do D.Szarmacha, który nie miał problemu z umieszczeniem jej w bramce gospodarzy 3-5. Gospodarze zmniejszają rozmiary porażki w 73' po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i celnej główce ale chwilę później D.Szarmach wykorzystuje błąd bramkarza i ustala wynik meczu na 4-6. Kargowianie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie ale rzut karnego nie wykorzystał N.Staszyk. Gospodarze w końcówce meczu mogli zmniejszyć rozmiary porażki ale dwukrotnie w sytuacjach sam na sam dobrze bronił E.Kliks. Wygrana w wiosennej aurze cieszy a także dobra skuteczność ale martwi duża liczba goli traconych i tu trzeba wyciągnąć wnioski oraz poprawić grę w formacjach obronnych.

CARGOVIA KargowaPIAST-PARKOVIA Trzebiechów
CARGOVIA Kargowa   PIAST-PARKOVIA Trzebiechów