CARGOVIA KargowaGKS Siedlisko

wygrana w sparingu

• autor: mkscargovia, 2019-02-09 17:42

CARGOVIA - MEWA CIGACICE

D.Szarmach 8', 9', 43', 71',  K.Lewkowicz 58'      Mewa 20', 25', 74'.

K.Andrys - R.Szydłowski, N.Staszyk, Ka.Lorenc, K.Woch, K.Kurczyk, K.Lewkowicz (kpt.), J.Nieciecki, P.Reiner, D.Chołuj, D.Szarmach.   na zmiany - R.Patrzykąt, M.Tkaczuk, M.Kaczmarek, P.Skałecki, K.Kaźmierczak.   trener - P.Olejarz

W drugim tegorocznym sparingu Cargovia pokonała A klasową Mewę Cigacice 5-3 (3-2). Mecz toczył się na grząskim boisku ale nie przeszkodziło to obu zespołom w przeprowadzaniu akcji ofensywnych i strzelaniu kilku goli. Goście już w 5' stanęli przed szansą zdobycia gola ale napastnik Mewy w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok bramki. W odpowiedzi J.Nieciecki w tempo zagrał do D.Szarmacha, który znalazł się sam przed bramkarzem gości i strzałem po ziemi objął prowadzenie. Goście nie ochłonęli jeszcze po stracie gola a D.Szarmach po raz drugi pokonał ich golkipera strzałem po ziemi za pola karnego. Goście po stracie drugiego gola przejęli inicjatywę i byli bliscy kontaktowego gola ale ich napastnik z kilku metrów mając pustą bramkę trafił w słupek. W odpowiedzi piłkę po strzale za pola karnego D.Szarmacha golkiper Mewy odbił na rzut rożny. W 20' po kontrze goście strzelają kontaktowego gola. Chwilę później K.Andrys popisuje się udaną interwencją ale po błędzie obrony kapituluje i goście wyrównują. Kargowianie odpowiadają znów golem D.Szarmacha, który tego dnia był nie do zatrzymania i w indywidualnej akcji strzałem po ziemi znów objął prowadzenie. Do przerwy 3-2. Po przerwie po akcji K.Kurczyka, K.Lewkowicz ładnym strzałem za pola karnego zdobywa gola 4-2. Chwilę później znakomitym podaniem popisał się J.Nieciecki i sam na sam z bramkarzem wyszedł P.Reiner ale pierwszy strzał golkiper Mewy obronił a dobitka była niecelna. Po chwili ładnym strzałem popisał się D.Szarmach ale też znakomitą interwencją popisał się golkiper Mewy. W 71' znów J.Nieciecki posłał prostopadłą piłkę tym razem do D.Szarmacha ten ograł bramkarza i strzelił do pustej bramki 5-2. Po chwili indywidualna akcja pomocnika Mewy, który popisał się ładnym strzałem i pokonał K.Andrysa ustalając wynik na 5-3. Jeszcze w końcówce meczu w indywidualnej akcji K.Kurczyk stanął oko w oko z golkiperem przyjezdnych ale ten znakomicie sparował piłkę po jego strzale na rzut rożny. Udany sparing Kargowian frekwencja zawodników już dopisała niż tydzień temu.

POGOŃ WschowaCARGOVIA Kargowa
POGOŃ Wschowa   CARGOVIA Kargowa