POGOŃ II Świebodzin 0:3 CARGOVIA Kargowa

lider pokonany

• autor: mkscargovia, 2018-04-29 09:19

ODRA KLENICA - CARGOVIA

Odra 32' ,45' karny.    D.Szarmach 30' ,52' karny ,K.Kurczyk 87' karny ,R.Szydłowski 90'+1'.

K.Andrys - M.Ratajczak (od 81' R.Szydłowski) ,N.Staszyk ,Ka.Lorenc ,K.Lewkowicz kpt.,(od 90'+1' M.Tkaczuk) ,P.Reiner ,M.Kaczmarek (od 59' D.Tomaś) ,A.Bujarski (od 71' P.Wawrzynowicz) ,K.Kurczyk ,D.Chołuj ,D.Szarmach.    trener - P.Olejarz

W 15 kolejce klasy B ,Cargovia pokonała w Klenicy lidera rozgrywek Odrę 4-2 (1-2). Początek meczu to dwie dobre okazje gospodarzy ,najpierw po wrzucie z autu groźny strzał z pierwszej piłki broni K.Andrys ,po chwili gapiostwa obrońców Cargovii nie wykorzystał napastnik Odry w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę. Z czasem Kargowianie śmielej zaatakowali bramkę gospodarzy ,najpierw indywidualną akcję przeprowadził prawą stroną D.Szarmach ale w dogodnej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczką ale chwilę później popisał się fantastycznym uderzeniem z ok 20 metrów i umieścił piłkę w okienku bramki gospodarzy 0-1. Niestety radość Kargowian z prowadzenia nie trwała długo bo dwie minuty później szybka akcja gospodarzy lewą stroną i napastnik Odry strzałem z pierwszej piłki posłał piłkę tuż przy słupku bramki Cargovii.wyrównał 1-1. Kargowianie nie zrażeni stratą gola ruszyli na bramkę gospodarzy i zmarnowali dobre okazje na objęcie prowadzenia. Motorem napędowym akcji Kargowian był K.Kurczyk ,najpierw uruchomił D.Szarmacha ,który ograł dwóch obrońców wpadł w pole karne ale będąc sam przed bramkarzem posłał piłkę obok bramki. Po chwili K.Kurczyk dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę N.Staszyka ale piłka po jego strzale po słupku wyszła w aut. Pod koniec pierwszej połowy K.Kurczyk po indywidualnej akcji wpadł w pole karne ale jego strzał sparował na poprzeczkę bramkarz Odry do odbitej piłki doskoczył D.Chołuj ale piłkę po jego strzale głową fantastycznie obronił golkiper gospodarzy. Co nie udało się Kargowianom udało się Kleniczanom tuż przed przerwą objeli prowadzenie z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręka w polu karnym M.Ratajczaka. Do przerwy 2-1 dla gospodarzy. Zaraz po przerwie Kargowianie wyrównali ,indywidualną akcje przeprowadził D.Szarmach i został z faulowany w polu karnym ,sam poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę 2-2. Walka o trzy punkty rozpoczeła się od nowa. Obie ekipy ambitnie ,twardo walczyły o każdą piłkę na każdym centymetrze boiska często nie oszczędzały nóg przeciwnika sędzia często używał gwizdka przerywając ostre zapędy zawodników. W tej części gry było mało sytuacji podbramkowych ale jak już wcześniej napisałem było dużo walki ,ostrych spięć i emocji. Gdy wydawało się że mecz zakończy się podziałem punktów w 85' w polu karnym faulowany był D.Szarmach a pewnym wykonawcom jedenastki był K.Kurczyk dając Kargowianom prowadzenie 2-3. Gospodarze ruszyli by wyrównać sędzia doliczył sześć minut do podstawowego czasu gry ,a Kargowianie w doliczonym czasie gry zadali kolejny cios ,z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował K.Lorenc ,nie zdecydowanie bramkarza wykorzystał R.Szydłowski i strzałem głową ustalił wynik na 2-4. Zwycięstwo Kargowian w prestiżowym pojedynku z liderem rozgrywek na jego boisku. BRAWO PANOWIE.

LECH II SulechówCARGOVIA Kargowa
LECH II Sulechów   CARGOVIA Kargowa