CARGOVIA KargowaPOLONIA Nowe Kramsko

• autor: mkscargovia, 2017-08-27 20:27

SOKÓŁ KALSK - CARGOVIA

D.Szarmach 68' ,J.Nieciecki 70'

K.Andrys - K.Lewkowicz kpt.,N.Staszyk ,Ka.Lorenc ,S.Skibiński ,P.Reiner ,J.Nieciecki ,M.Kaczmarek (od 55' D.Tomaś) ,K.Kurczyk (od 55' P.Wawrzynowicz) ,D.Szarmach ,D.Chołuj.  trener - P.Olejarz

Kargowianie udanie zainaugurowali sezon 2017/2018 w klasie B wygrywając w Kalsku z Sokołem 2-0 (0-0). Mecz był meczem walki obie drużyny wypracowały niewiele sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie Kargowianie mieli tylko jedną niewykorzystaną okazję bramkową w 15' po indywidualnej akcji D.Szarmacha dobrze interweniował golkiper Sokoła. Gospodarze w praktyce nie zagrozili bramce Cargovii. Druga połowa rozpoczeła się od przewagi gospodarzy ale piłkarze Sokoła nie potrafili wykończyć akcji celnym strzałem. Po tej chwilowej przewadze gospodarzy Kargowianie zaczeli groźniej zagrażać bramce Sokoła. W 68' przed polem karnym faulowany był P.Reiner ,a celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się D.Szarmach posyłając piłkę nad murem w samo okienko bramki gospodarzy 0-1. Nie mineło dwie minuty a D.Szarmach przeprowadził indywidualną akcję lewą stroną zagrał przed pole karne do J.Niecieckiego który posłał piłkę po ziemi tuż przy słupku podwyższając na 0-2. Gospodarze bez skutecznie usiłowali zmienić dla nich niekorzystny rezultat ale w praktyce nie oddali celnego strzału na bramkę Cargovii. Najlepszą okazję na gola mieli w doliczonym czasie gry ale sytuację wyjaśnił Ka.Lorenc wybijając piłkę z przed pustej bramki. Jeszcze w ostatnich minutach znakomicie z piłką zabrał się D.Tomaś ale będąc sam na sam z bramkarzem strzelił prosto w niego. Zwycięstwo Kargowian zasłużone ale wywalczone po ciężkiej walce z drużyną która uchodzi za jednego z faworytów rozgrywek.

SOKÓŁ KalskCARGOVIA Kargowa
SOKÓŁ Kalsk   CARGOVIA Kargowa