CARGOVIA KargowaTĘCZA Brody

porażka w sparingu

• autor: mkscargovia, 2017-03-12 17:58

WICHER STRZYŻEWO - CARGOVIA

Wicher 13' ,19' ,23' ,75' ,85'.   O.Wyrwa 22' ,M.Płonka 56' karny ,64'.

K.Orczyk (od 46' Ł.Kubalski) - R.Szydłowski (od 46' K.Makarewicz) ,N.Staszyk ,Ka.Lorenc ,S.Skibiński ,K.Kurczyk ,D.Szarmach ,K.Woch ,P.Wawrzynowicz ,O.Wyrwa (od 64' M.Konieczny) ,H.Frysztyniak (od 46' M.Płonka)..    trener - P.Olejarz

W ostatnim sparingu przed rundą wiosenną Cargovia przegrała w Zbąszyniu na sztucznym boisku z Wichrem Strzyżewo 5-3 (3-1). Początek meczu należał do Wichra ,który szybko objął prowadzenie 2-0 ,przy pierwszym golu Kargowianie zbyt krótko wybili piłkę ,którą przejął zawodnik gospodarzy i za pola karnego posłał piłkę pod poprzeczkę bramki Cargvoii ,drugi gol padł po kiksie P.Wawrzynowicza i silnym strzale z dziesięciu metrów. Kargowianie w 22' strzelili kontaktowego gola ,K.Kurczyk zagrał prostopadłą piłkę do O.Wyrwy ,który wyszedł sam na się z bramkarzem i pewnie strzelił gola ,niestety chwile później Wicher podwyższa na 3-1. Po chwili znakomitą interwencją popisał się K.Orczyk broniąc w sytuacji sam na sam. Minutę później sam na sam z bramkarzem znalazł się O.Wyrwa ale gdy go minął nie opanował piłki. Przed przerwą poprzeczka ratowała Cargovię przed stratą gola po rzucie wolnym. Po przerwie Kargowianie przejeli inicjatywę w 49' po wolnym M.Płonki z kilku metrów główkował K.Lorenc ale piłka przeszła tuż obok słupka. W 56' w polu karnym faulowany był D.Szarmach a rzut karny pewnie wykorzystał M.Płonka. Po chwili po akcji K.Lorenca w polu karnym piłki nie przejął P.Wawrzynowicz a bramkarz nie opanował piłki do której doskoczył M.Płonka i wpakował ją do siatki 3-3. Po chwili sam na sam z bramkarzem znalazł się M.Płonka ale przegrał pojedynek z bramkarzem. Po tej przewadze Cargovii znów inicjatywę przeją Wicher i w ciągu minuty dwukrotnie Kargowian ratował słupek. W 75' po wolnym i celnej główce Wicher ponownie objął prowadzenie. Kargowianie mieli znakomitą sytuację na wyrównanie po kiksie bramkarza ale K.Kurczyk nie trafił na pustą bramkę. W 85' gospodarze ustalili wynik meczu na 5-3. Mimo porażki dobry sprawdzian Kargowian.

CARGOVIA KargowaSOKÓŁ Kalsk
CARGOVIA Kargowa   SOKÓŁ Kalsk