CARGOVIA KargowaTĘCZA Brody

CARGOVIA - POGOŃ PRZYBORÓW

F.Olejarz 57' ,73'.

Pogoń 21'

Ł.Kubalski - R.Szydłowski (od 46' P.Jasicki) ,N.Staszyk ,Ka.Lorenc ,K.Kurczyk ,K.Woch ,P.Olejarz kpt.,F.Olejarz ,P.Wawrzynowicz ,A.Płonka (od 81' M.Kaczmarek) ,D.Szarmach.   trener - P.Olejarz

W 19 kolejce klasy A ,Cargovia pokonała Pogoń Przyborów 2-1 (0-1). Pierwsza połowa słaba w wykonaniu Kargowian ,którzy nie mieli pomysłu na grę ofensywną a goście przeważali i zepchneli gospodarzy do obrony. W 21' zbyt krótko wybita piłka wróciła w pole karne Cargovii a wbiegający zawodnik Pogoni zamykający akcję strzałem w długi róg pokonał Ł.Kubalskiego 0-1. Goście jeszcze dwukrotnie mogli podwyższyć prowadzenie ,ale w pierwszej sytuacji napastnik Pogoni po rzucie rożnym z dwóch metrów posłał piłkę główką tuż nad poprzeczką a w drugiej sytuacji posłał piłkę między nogami Ł.Kubalskiego ale sytuacje wyjaśnił K.Kurczyk wybijając ją z przed linii bramkowej. Druga połowa rozpoczeła się od dwóch okazji Pogoni ale w dobrych sytuacjach piłka minimalnie mijała bramkę Cargovii. Po tych akcjach zaczeła się uwidaczniać przewaga Cargovii ,która przejeła inicjatywę i w 57' padło wyrównanie ,rzut rożny wykonywał K.Woch a w polu karny najwyżej wyskoczył Ka.Lorenc i z główki posłał piłkę w poprzeczkę ta odbiła się wprost na nogę F.Olejarza ,który z strzałem z pół obrotu posłał ja do siatki gości 1-1. Później z rzutu wolnego próbował zaskoczyć bramkarza gości K.Woch ,ale ten znakomicie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego K.Kurczyka ,F.Olejarz celną główką zdobył zwycięskiego gola 2-1. W 78' Kargowianie mogli podwyższyć prowadzenie gdy po zagraniu K.Wocha sam na sam z bramkarzem wyszedł A.Płonka ale zbyt mocno wypościł sobie piłkę i golkiper Pogoni spokojnie ja wyłapał. Goście pod koniec meczu próbowali doprowadzić do wyrównania ale Kargowianie utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego i zdobyli cenne trzy punkty. BRAWO CHŁOPAKI.

CARGOVIA KargowaSOKÓŁ Kalsk
CARGOVIA Kargowa   SOKÓŁ Kalsk