CARGOVIA KargowaGKS Siedlisko

• autor: mkscargovia, 2015-10-25 18:52

ZORZA NOWE ŻABNO - CARGOVIA

Zorza 36' ,50' ,57'.

F.Olejarz 20' ,D.Chołuj 27' ,M.Tkaczuk 67' ,K.Woch 85'.

K.Andrys - R.Szydłowski ,N.Staszyk ,K.Lorenc ,R.Patrzykąt ,M.Prętki (od 46' M.Tkaczuk) ,P.Wawrzynowicz ,K.Woch kpt.,K.Kurczyk ,F.Olejarz ,D.Chołuj.   trener - P.Olejarz

W 10 kolejce klasy A ,Cargovia wreszcie odnosi zwycięstwo po serii porażek ,na wyjeździe pokonuje po zaciętym meczu beniaminka rozgrywek Zorzę Nowe Żabno 4-3 (2-1). Od pierwszego gwizdka toczyła się zacięta walka o każdą piłkę ,Kargowianie w juniorskim składzie z tylko jednym starszym zawodnikiem N.Staszykiem ,który kierował w obronie młodszymi kolegami ,grali bardzo ambitnie i walecznie. W 20' po dalekim wykopie K.Andrysa o piłkę walczył D.Chołuj ,obrońcy i bramkarz Zorzy ale żaden z nich nie przejął piłki ,do której doskoczył F.Olejarz i umieścił ją w pustej bramce 0-1. Po kilku minutach daleki wrzut z autu K.Wocha w pole karne a tam D.Chołuj z bliska pokonał bramkarza gospodarzy 0-2. W 36' pierwsza składna akcja gospodarzy i zawodnik Zorzy strzałem w długi róg po ziemi pokonuje K.Andrysa 1-2. Tuż przed przerwą gospodarze byli bliscy wyrównania ale zawodnik Zorzy nie potrafi pokonać K.Andrysa strzelając z kilku metrów. Druga połowa udanie rozpoczyna się dla gospodarzy w 50' strzałem z rzutu wolnego Zorza wyrównuje 2-2. Po chwili gospodarze wychodzą na prowadzenie ,zawodnik Zorzy wyszedł sam na sam z K.Andrysem i strzałem w długi róg po ziemi umieszcza piłkę w siatce 3-2. Kargowianie jednak się nie załamują i po akcji K.Wocha ,który lewą stroną przeprowadził rajd ogrywając obrońców dośrodkował na długi słupek a tam zamykający akcję debiutant M.Tkaczuk który pojawił się na boisku po przerwie z bliska pakuje piłkę do siatki 3-3. Kargowianie idą za ciosem i po chwili sam na sam z bramkarzem wyszedł D.Chołuj ,ale ten świetnie broni jego strzał po ziemi. W odpowiedzi napastnik gospodarzy znalazł się w sytuacji sam na sam z K.Andrysem ,który też popisuje się świetną interwencją. W 85' w zamieszaniu pod bramka gospodarzy piłkę głową zgrywa F.Olejarz do K.Wocha ,który strzałem po ziemi  tuż przy słupku zdobywa zwycięskiego gola 3-4. Sędzia dolicza 4 minuty ,ale Kargowianie wytrzymują napór gospodarzy i odnoszą pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie i przerywają serię 6 porażek. BRAWO CHŁOPAKI.

POGOŃ WschowaCARGOVIA Kargowa
POGOŃ Wschowa   CARGOVIA Kargowa