CARGOVIA KargowaORZEŁ Szlichtyngowa

• autor: mkscargovia, 2015-08-12 17:51

KOMETA BUKÓW - CARGOVIA

4 - 3  (2 - 3)

Kometa  6' ,44' ,59' karny ,61'.

K.Kurczyk  2' ,40' ,samobójcza 45'+1'.

Ł.Kubalski - K.Lorenc ,M.Rajewski ,R.Szydłowski ,R.Patrzykąt ,K.Kurczyk ,M.Szymczak kpt.,K.Woch ,P.Wawrzynowicz ,F.Olejarz ,D.Szarmach.   na zmiany - J.Wasiak ,D.Chołuj ,M.Prętki ,M.Tkaczuk ,R.Zelek.

W siódmym letnim  sparingu Cargovia po słabym meczu przegrała z beniaminkiem B-klasy (podokręg Zielona Góra) Kometą Buków 3-4 (3-2). Początek meczu to szybkie prowadzenie Kargowian bo już w 2' po zagraniu F.Olejarza ,K.Kurczyk znalazł się sam na sam z bramkarzem i strzałem po ziemi posłał piłkę do siatki. Chwilę później gospodarze wyrównują po błędzie Kargowskiej obrony. Kargowianie mają optyczną przewagę ale z niej nic nie wynika ,a gospodarze kontrują i są bliscy objęcia prowadzenia w 18' ,ale dobrze interweniuje Ł.Kubalski a dobitka trafia w poprzeczkę. Wreszcie składna akcja Kargowian w 40' przynosi prowadzenie ,po zagraniu D.Chołuja ,ponownie K.Kurczyk pokonuje bramkarza gospodarzy 1-2. Chwilę później znów asystuje D.Chołuj ,ale M.Rajewski w sytuacji sam na sam posyła piłkę tuż obok słupka. Niewykorzystana sytuacja się mści w 44' gdy napastnik gospodarzy ograł Kargowską obronę i strzałem w długi róg wyrównał 2-2. W doliczonym czasie pierwszej połowy dopisało Cargovii szczęście bo po zagraniu obrońcy skiksował bramkarz Komety i piłka wpadła do siatki 2-3. Po przerwie mimo przewagi Kargowianie nie potrafili przeprowadzić skutecznej akcji zakończonej strzałem ,próbowali też strzałów za pola karnego ale jedynie dwukrotnie zagrozili bramce gospodarzy ,najpierw po wolnym K.Kurczyka dobrze interweniował bramkarz Komety ,a po chwili po strzale K.Lorenca piłka przeszła tuż nad poprzeczką. Gospodarze nastawili się na kontry i w ciągu dwóch minut zdobyli dwa gole. W 59' wyrównali po problematycznym rzucie karnym ,którego bliski obrony był Ł.Kubalski ,broniąc pierwszy strzał ale przy dobitce był bez szans a dwie później po sytuacji sam na sam napastnik Komety strzela zwycięskiego gola 4-3. Zwycięstwo gospodarzy zasłużone wywalczone ambicją i zaangażowaniem. Kargowianie po raz kolejny nie potrafią pokonać niżej notowanego przeciwnika.

CARGOVIA KargowaPIAST-PARKOVIA Trzebiechów
CARGOVIA Kargowa   PIAST-PARKOVIA Trzebiechów