ORZEŁ SzlichtyngowaCARGOVIA Kargowa

1. Cargovia  2  6  6 - 3

2. SG Schulzendorf  2  3  8 - 3

3. Lech Sulechów  2  0  1 - 9

IV Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kargowa wygrała Cargovia. Na turniej nie dotarła drużyna z Czech Sokol Vinor Praga w jej miejsce zaproszono drużynę Lecha Sulechów która była w młodzieżowym składzie.. Mecze rozgrywano 2x30minut i toczyły się w upalnej pogodzie ,ale Kargowska Straż Pożarna postawiła kurtynę wodną co dawało ochłodę zawodnikom. Po turnieju puchary wręczał burmistrz Kargowej pan J.Fabiś.

CARGOVIA - LECH SULECHÓW  3 - 1  (1 - 0)

D.Szarmach 14' ,60' ,F.Olejarz 57'        Lech 36'

Ł.Kubalski - K.Lewkowicz kpt.,P.Reiner ,R.Szydłowski ,K.Lorenc ,P.Wawrzynowicz ,M.Szymczak ( od 43' M.Prętki) ,K.Woch ,K.Kurczyk ,F.Olejarz ,D.Szarmach.     trener - P.Olejarz

Pierwszy mecz turnieju z Lechem Sulechów był meczem wyrównanym do przerwy Kargowianie prowadzili po golu D.Szarmacha i mogli za jego sprawą podwyższyć prowadzenie ,ale w sytuacji sam na sam lobował bramkarza ale i bramkę. Zaraz po przerwie Lech wyrównał po strzale z rzutu wolnego i po chwili mógł wyjść na prowadzenie ale dobrą interwencją popisał się Ł.Kubalski w sytuacji sam na sam. Po chwili Kargowianie przeprowadzili kontrę po której K.Woch trafił w słupek strzelając na pustą bramkę. W 55' znów sam na sam z bramkarzem znalazł się D.Szarmach ale i tym razem gola nie zdobył bo bramkarz dobrze bronił jego strzał po ziemi. Dopiero indywidualna akcja K.Lorenca zaowocowała golem dla Kargowian ,przebiegł on z piłką pół boiska zagrał do nie pilnowanego F.Olejarza ,który silnym strzałem pokonał bramkarza Lecha. Po chwili jest już 3-1 dla Cvargovii po akcji K.Kurczyka i K.Wocha ,ten ostatni ładnie wyłożył piłkę do D.Szarmacha ,który nie miał problemu z umieszczeniem jej w pustej bramce.

SG SCHULZENDORF - LECH SULECHÓW  6 - 0  (4 - 0)

8' ,12' ,23' ,30', 37' ,45'

W drugim meczu turnieju zdecydowane zwycięstwo piłkarzy niemieckich ,choć mecz mógłby mieć inny przebieg gdyby przy stanie 2-0 i 3-0 piłkarze Lecha wykorzystali trzy sytuacje sam na sam. W drugiej połowie SG Schulzendorf już kontrolował grę oszczędzając siły na mecz z Cargovią.

CARGOVIA - SG SCHULZENDORF  3 - 2  (2 - 0)

samobójcza 15' ,D.Szarmach 22' ,49'       SG 38' ,45'

Ł.Kubalski - K.Lewkowicz kpt.,P.Reiner ,R.Szydłowski ,K.Lorenc ,P.Wawrzynowicz ,M.Szymczak ,P.Olejarz (od 7' K.Woch) ,K.Kurczyk ,F.Olejarz ,D.Szarmach (od 55' M.Prętki).   trener - P.Olejarz

W meczu który decydował o zwycięstwie w turnieju Cargovia pokonała po zaciętym meczu SG Schulzendorf 3-0 (2-0). Pierwsza połowa pod dyktando Kargowian która prowadziła 2-0 po samobójczym golu obrońcy SG ,który chciał przeciąć podanie od K.Wocha do D.Szarmacha i skierował piłkę do własnej bramki. Drugiego gola zdobył D.Szarmach ,który wykorzystał dobre podanie K.Kurczyka ,wymanewrował bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki. Piłkarze niemieccy mieli w tej części gry dwie dobre okazje ale dobrze interweniował Ł.Kubalski. Po przerwie nie mający nic do stracenia goście z Niemiec doprowadzili do wyrównania. Kargowianie jednak zdołali zdobyć zwycięskiego gola za sprawą D.Szarmacha ,który otrzymał zagranie od K.Wocha wpadł w pole karne i strzałem po ziemi w długi róg umieścił piłkę w siatce. Po chwili mógł podwyższyć prowadzenie po wymanewrowaniu trzech obrońców ale z kilku metrów posłał piłkę z kilku metrów tuż obok słupka. Piłkarze niemieccy byli w 57' bliscy wyrównania ,ale znakomitym refleksem popisał się Ł.Kubalski broniąc piłkę po strzale z kilku metrów. Jeszcze w ostatniej minucie F.Olejarz mógł wpisać się na listę strzelców po błędzie bramkarza ,ale jego lob minimalnie przeszedł nad poprzeczką. Zwycięstwo Cargovii w meczu i całym turnieju. BRAWO CHŁOPAKI.

CZARNI RudnoCARGOVIA Kargowa
CZARNI Rudno   CARGOVIA Kargowa