CARGOVIA KargowaGKS Siedlisko

2 - 4  (1 - 2)

bramki:

D.Szarmach 22' ,66'.

Błękitni 38' ,43' (karny) ,70' ,90'.

W 17 kolejce klasy A ,Cargovia uległa u siebie Błękitnym Lubięcin 2 - 4 (1 -2). Pierwsza połowa dość wyrównana ale to goście schodzili do szatni z jedno bramkowym prowadzeniem. Kargowianie objeli prowadzenie w 22' po zagraniu K.Oklejewicza ,który prostopadle zagrał do D.Szarmacha a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i technicznym strzałem zdobył gola 1-0. Goście wyrównali w 38' po składnej akcji lewą stroną i zagraniu piłki przed bramkę gdzie napastnik Błękitnych z pięciu metrów pokonał Ł.Kubalskiego 1-1. Gol do szatni padł z rzutu karnego podyktowanego za niepotrzebny faul P.Jasickiego. Drugą połowę Kargowianie rozpoczeli z mocnym postanowieniem wyrównania stanu meczu i udało się to w 66' gdy po zagraniu K.Oklejewicza celną główką popisał się D.Szarmach lobując bramkarza 2-2. Kargowianie ruszyli za ciosem ale nadziali się na kontrę gości ,akcja znów poszła lewą stroną zagranie wzdłuż bramki słabo wybita piłka przez obronę Kargowian i niepilnowany zawodnik Błękitnych technicznym strzałem z 15 metrów umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Cargovii 2-3. Kargowianie ambitnie dążyli do wyrównania ale ich ataki kończyły się na twardo grającej defensywie Błękitnych. Goście w 90' ustalili wynik spotkania po kolejnej akcji lewą stroną i dośrodkowaniu na piąty metr gdzie napastnik gości celną główka pokonał rezerwowego K.Andrysa 2-4. Jeszcze w doliczonym czasie gry goście dwukrotnie mogli podwyższyć prowadzenie ale w sytuacjach sam na sam nie trafiali w bramkę. Szkoda chociażby jednego punktu który był w zasięgu Kargowian ale goście grając twardo byli skuteczniejsi. Pod koniec meczu groźnej kontuzji barku doznał D.Chołuj. ta kontuzja prawdopodobnie wykluczy go już z gry do końca sezonu. Dominik życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko.

POGOŃ WschowaCARGOVIA Kargowa
POGOŃ Wschowa   CARGOVIA Kargowa