POGOŃ WschowaCARGOVIA Kargowa

UKS DĄBRÓWKA KARGOWA - BUDOWLANI LUBSKO

nowa-galeria-5887614.jpg nowa-galeria-5887616.jpg nowa-galeria-5887617.jpg

bramki:

K.Rysman 6' ,K.Rejmak 17' ,65' ,E.Wojtas 36' ,K.Koseska 47' ,55'.

Marika Hyża - Klaudia Rysman (od 51' Agata Pasek) ,Weronika Bandosz kpt.,Weronika Kruszyńska ,Paulina Raźna ,Paulina Sobiech (od 51' Magdalena Stoksik) ,Laura Wycichowska (od 62' Kinga Gawron) ,Klaudia Rejmak ,Erika Wojtas (od 51' Kamila Marciniak) ,Aleksandra Kruszyńska (od 51' Natalia Gawron) ,Karolina Koseska (od 57' Jesica Pyziak).  trener - Ł.Kubalski

Historyczne pierwsze zwycięstwo w III lidze kobiet odniósł UKS pokonując 6-0 (3-0) Budowlanych Lubsko. Od początku meczu dziewczyny ruszyły na bramkę rywalek i już w 5' bliska zdobycia gola po zagraniu A.Kruszyńskiej była K.Koseska ,ale bramkarka gości dobrze broniła. Minutę później rajd lewą stroną przeprowadziła K.Rysman wpadła w pole karne i strzałem w długi róg umieściła piłkę w bramce 1-0. Goście swoją szansę miały na wyrównanie w 12' po kiksie W.Kruszyńskiej ,ale dobrą interwencją popisała się M.Hyża. Później na boisku dominowały już Kargowianki i raz za razem zagrażały bramce Budowlanych ale brakowało skuteczności a raczej dobrze w bramce spisywała się bramkarka Lubska broniąc piłkę po strzałach A.Kruszyńskiej i dwukrotnie K.Koseskiej i P.Sobiech ,które nie potrafiły jej pokonać w sytuacjach sam na sam. Jednak w 17' po zagraniu K.Rysman na 2-0 podwyższa K.Rejmak a w 36' po rzucie rożnym wykonywanym przez P.Raźną ,znakomitym strzałem za pola karnego popisała się E.Wojtas trafiając w samo okienko bramki Lubska do przerwy 3-0. Po przerwie to dalsza przewaga UKS-u i w 47' na 4-0 podwyższa K.Koseska. W 50' poważnej kontuzji kolana doznaje bramkarka gości i Budowlani muszą grać w dziesiątkę co ułatwia grę naszym dziewczynom ,które zdobywają dwa kolejne gole. Najpierw w 55' na 5-0 podwyższa znów K.Koseska a wynik meczu na 6-0 ustala w 65' niesamowitym strzałem z 35 metrów K.Rejmak. Jeszcze w 61' okazje na gola miała L.Wycichowska która popisała się pięknym strzałem za pola karnego ale piłka przeszła tuż nad poprzeczką bramki Lubska. Zasłużone zwycięstwo Kargowianek ,które grały szybko ,bardzo ambitnie i skutecznie. BRAWO DZIEWCZYNY.

CARGOVIA KargowaPIAST-PARKOVIA Trzebiechów
CARGOVIA Kargowa   PIAST-PARKOVIA Trzebiechów