CARGOVIA KargowaGKS Siedlisko

bramki:

MKS 9' ,16'.

A.Bujarski 42'

Ł.Kubalski - K.Lewkowicz ,J.Wasiak kpt.,M.Rajewski (od 46' N.Staszyk) ,P.Jasicki (od 82' R.Szydłowski) ,F.Olejarz (od 66' R.Patrzykąt) ,K.Pudzianowski ,K.Woch ,K.Kurczyk ,D.Chołuj ,A.Bujarski.    trener - P.Olejarz

W 8 kolejce klasy A ,Cargovia przegrała na własne życzenie z MKS-m Nowe Miasteczko 2-1 (2-1). Pierwsza połowa w wykonaniu Cargovii była słabym widowiskiem ,mimo optycznej przewagi Kargowianie nie potrafili przeprowadzić skutecznej akcji zakończonej celnym strzałem. Natomiast gospodarze nastawili się na kontry i w tej części gry im to wychodziło skutecznie i już pierwsza ich akcja w 9' przyniosła im prowadzenie. Prawą stroną przedarł się w pole karne pomocnik MKS-u zagrał przed bramkę do wbiegającego napastnika ,który z kilku metrów nie dał szans Ł.Kubalskiemu 1-0. Chwile później nieudana pułapka ofsajdowa Kargowian i podobna akcja gospodarzy zagranie przed bramkę i 2-0. Gospodarze idą za ciosem ale w 21' w sytuacji sam na sam Ł.Kubalski odbija piłkę ,która jednak zmierzała do bramki ale z linii bramkowej wybił ja K.Lewkowicz. W 34' napastnik MKS-u z kilku metrów główką posyła piłkę tuż nad poprzeczką. Kargowianie pierwszą składną akcję przeprowadzili w 41' gdy K.Pudzianowski zagrał do A.Bujarskiego ten w tempo do wbiegającego w pole karne K.Wocha ,ale ten w dogodnej sytuacji minął się z piłką. W 42' przed polem karny MKS-u piłkę przeją A.Bujarski i pięknym strzałem w samo okienko strzelił honorowego gola 2-1. Chwilę później w dogodnej sytuacji zablokowany został K.Pudzianowski ,a dobitka K.Kurczyka przeszła tuż obok słupka. Druga połowa to zdecydowana przewaga Kargowian ,którzy zepchneli gospodarzy do obrony ,ale nie potrafili wykorzystać ,stuprocentowych sytuacji. W 56' po akcji K.Kurczyka z kilku metrów strzelał A.Bujarski ,ale dobrze bronił bramkarz MKS-u. Cztery minuty później płaskie dośrodkowanie K.Lewkowicza w pole karne przejął K.Woch ale znakomitą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy ,który sparował piłkę na rzut rożny po strzale z kilku metrów. W 69' po zagraniu K.Wocha ,sam na sam z bramkarzem wyszedł D.Chołuj ,ale piłkę zmierzającą do bramki z linii wybił na rzut rożny obrońca. Minute później K.Pudzianowski wrzucił piłkę w pole karne do K.Kurczyka ale jego lob z kilku metrów przeszedł tuż nad poprzeczką.  Chwilę później w dużym zamieszaniu w polu karnym D.Chołuj nie potrafił skierować piłki do pustej bramki i obrońca wyjaśnił sytuacje. W 80' po indywidualnej akcji K.Pudzianowskiego z kilku metrów strzelał D.Chołuj ale zbyt lekko i bramkarz pewnie obronił. W doliczonym czasie gry jeszcze gospodarzom dopisało szczęście bo po strzale za pola karnego K.Pudzianowskiego piłka lądowała na poprzeczce. Porażka można by rzec na własne życzenie w drugiej połowie gospodarze nie przeprowadzili żadnej akcji zakończonej celnym strzałem natomiast Kargowianie nie potrafili wykorzystać znakomitych okazji do zdobycia gola ,gospodarze byli skuteczniejsi w pierwszej połowie i zainkasowali trzy punkty.

POGOŃ WschowaCARGOVIA Kargowa
POGOŃ Wschowa   CARGOVIA Kargowa