ORZEŁ SzlichtyngowaCARGOVIA Kargowa

CARGOVIA - DĄB II PRZYBYSZÓW

4 - 0  (0 - 0)

bramki:

D.Szarmach 52' ,72' ,85' ,F.Olejarz 69'.

Ł.Kubalski - K.Lewkowicz ,J.Wasiak kpt.,R.Szydłowski ,N.Staszyk ,F.Olejarz (od 77' M.Kaczmarek) ,K.Oklejewicz (od 70' A.Bujarski) ,D.Szarmach ,K.Kurczyk ,D.Chołuj (od 46' K.Pudzianowski) ,K.Woch (od 81' P.Reiner).   trener - P.Olejarz.

W 5 kolejce klasy A ,Cargovia odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie wygrywając 4-0 (0-0) z rezerwami Dębu Przybyszów. Pierwsza połowa nie wskazywała by Kargowianie odnieśli wysokie zwycięstwo. Pierwsze ,minuty to dwie dogodne sytuacje Kargowian ,najpierw w 4' prawą stroną w pole karne wpadł K.Woch ,ale jego strzał po ziemi pewnie obronił bramkarz gości ,a chwile później D.Szarmach przejął piłkę przed polem karnym ograł obrońcę i będąc przed bramkarzem strzelił wprost w niego. Goście odpowiedzieli akcją w 10' ,ale znakomitą interwencją popisał się Ł.Kubalski odbijając piłkę na rzut rożny. Później gra toczyła się w środkowej części boiska i żadna ze stron nie potrafiła przeprowadzić skutecznej akcji. Do przerwy 0-0. Druga połowa rozpoczeła się od bramkowej akcji Kargowian ,gdy w 52' piłkę po linii lewą stroną zagrał K.Woch do D.Szarmacha a ten w indywidualnej akcji ograł dwóch obrońców i za pola karnego silnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gości 1-0. Chwilę później K.Oklejewicz z rzutu wolnego zagrał w pole karne tam piłkę przejął K.Pudzianowski ale z kilku metrów nie zdołał pokonać bramkarza Dębu. Goście odpowiedzieli kontrą w 57' ,ale ich napastnik z kilku metrów trafił w boczną siatkę. Chwilę później po zagraniu od D.Szarmacha ,przed szansą pokonania bramkarza stanął K.Oklejewicz ,ale w dogodnej sytuacji strzelił po ziemi zbyt lekko i ten dobrze obronił. W 67' piłkę wybił R.Szydłowski ,obrońcy Dębu jej nie sięgnęli ,sam przed bramkarzem znalazł się K.Pudzianowski ,ale próbując go minąć ten odebrał mu piłkę. Dwie minuty później K.Pudzianowski w tempo zagrał do wychodzącego F.Olejarza ,który znalazł się sam na sam z bramkarzem i strzałem po ziemi podwyższył na 2-0. po tym golu obrońca gości słownie obraził sędziego bocznego sugerując ,że był spalony za co ujrzał czerwony kartonik i wyleciał z boiska. Kargowianie grając z przewagą jednego zawodnika poszli za ciosem i w 72' po zagraniu K.Pudzianowskiego na czystą pozycję wyszedł D.Szarmach ,do tego bramkarz gości skiksował nie trafiając w piłkę i ten nie miał problemu by ją umieścić w pustej bramce 3-0. Minute później po szybkiej akcji A.Bujarskiego ,wzdłuż bramki zagrywał D.Szarmach do wbiegającego F.Olejarza ,ale ten z kilku metrów trafił w boczną siatkę. Chwile później goście mieli okazję na strzelenie honorowego gola ,ale dobrze interweniował Ł.Kubalski odbijając strzał w zamieszaniu z kilku metrów ,a całą sytuację wyjaśnił jeszcze K.Lewkowicz wybijając piłkę. W 80' po znakomitym zagraniu K.Pudzianowskiego ,sam na sam z bramkarzem wyszedł D.Szarmach ,ograł go ,ale piłkę przed pustą bramką wybił mu obrońca na rzut rożny. W 85' wynik spotkania ustalił najlepszy na boisku D.Szarmach ,który otrzymał podanie od K.Kurczyka. Jeszcze w końcówce na strzelenie gola miał szanse wprowadzony chwilę wcześniej P.Reiner ,ale z kilku metrów po ziemi posłał piłkę obok słupka. Pierwsza wygrana w tym sezonie ,po pierwszej sennej połowie ,w drugiej Kargowianie zagrali wreszcie skutecznie ,znakomite zawody rozegrał strzelec trzech goli D.Szarmach ,bardzo dobrze grali juniorzy K.Kurczyk i R.Szydłowski ,dla całej drużyny wielkie brawa.

CZARNI RudnoCARGOVIA Kargowa
CZARNI Rudno   CARGOVIA Kargowa