ORZEŁ SzlichtyngowaCARGOVIA Kargowa

bramki:

D.Szarmach 37'.

GKS 90'+3'.

Ł.Kubalski - K.Lewkowicz ,J.Wasiak kpt.,(od 46' N.Staszyk) ,M.Rajewski ,P.Jasicki ,M.Kaczmarek (od 66' K.Lorenc) ,K.Pudzianowski ,K.Oklejewicz ,F.Olejarz (od 68' R.Szydłowski) ,D.Szarmach ,K.Woch (od 61' D.Chołuj).   trener - P.Olejarz.

W 3 kolejce klasy A ,Cargovia zremisowała z faworytem rozgrywek GKS-m Siedlisko 1-1 (1-0). Wynik można uznać za sukces Kargowian i niespodziankę. Goście przystąpili do meczu z dużym animuszem i osiągneli od początku dużą przewagę raz za razem zagrażali bramce Kargowian na ,której znakomite zawody rozegrał Ł.Kubalski powstrzymując napastników GKS-u i tak w 5' w 7' i w 9' znakomicie bronił strzały gości. Kargowianie pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 14' ,gdy po zagraniu J.Wasiaka sam na sam z bramkarzem wychodził D.Szarmach ,ale naciskany przez obrońcę strzelił nad poprzeczką. Chwilę później z kilku metrów napastnik gości główkował nad poprzeczką. Goście posiadali optyczna przewagę ,ale ich ataki rozbijały się na dobrze grającej obronie Cargovii. W 30' po rzucie rożnym K.Oklejewicza ,główkował M.Rajewski ,ale piłkę z linii bramkowej wybił zawodnik gości. W 37' po zagraniu K.Pudzianowskiego ,D.Szarmach ograł obrońcę w polu karnym i strzelił po ziemi obok interweniującego bramkarza i prowadzimy 1-0 niespodzianka i szok dla gości. Po przerwie nadal goście posiadali przewagę ,ale Kargowianie groźnie kontrowali. W 56' po zagraniu D.Szarmacha ,K.Woch minął bramkarza ,ale nie trafił na pustą bramkę. W odpowiedzi znów dobrą interwencją popisał się Ł.Kubalski odbijając piłkę na rzut rożny. Goście przeważają ,ale Kargowianie coraz groźniej kontrują i w 70' po akcji K.Pudzianowskiego ,w pole karne wpadł D.Szarmach ,ale trafił w poprzeczkę ,a odbitą piłkę przejął K.Oklejewicz ,ale jego strzał znakomicie obronił bramkarz GKS-u. W odpowiedzi akcja gości ,ale znów Kargowian ratuje Ł.Kubalski broniąc w sytuacji sam na sam. Po chwili kontra Cargovii ,ale tym razem szczęście po stronie gości bo po strzale K.Oklejewicza z 16 metrów  ratuje ich słupek. W 81' ogromne zamieszanie w polu karnym Cargovii ,ale ofiarnie wybija piłkę P.Jasicki ,jednak przejmują ją goście a potężną bombę za pola karnego znakomicie broni Ł.Kubalski. Chwilę później znów popisuje się znakomitą interwencją ,piąstkując piłkę po główce zawodnika gości na rzut rożny. W 90' Kargowianie mogli definitywnie rozstrzygnąć losy meczu ,gdy przed polem karnym K.Pudzianowski odebrał piłkę obrońcy ,zagrał ją do D.Chołuja ,a ten będąc sam przed bramkarze huknął z całej siły ,ale piłka po słupku wyszła obok bramki. Niestety w doliczonym czasie gry goście wyrównują po celnej główce zawodnika GKS-u 1-1.Remis ,który można uznać za sukces gdyż osiongnięty jest z faworytem do awansu do klasy okręgowej ,ale niedosyt pozostał bo trzy punkty były w zasięgu ręki. Brawa dla całej drużyny za walkę i ambicję, za poświęcenie w grze obronnej. Znakomity mecz rozegrał Ł.Kubalski w bramce ,świetnie walczył P.Jasicki ,znakomitą zmianę dał najstarszy w drużynie N.Staszyk zastępując kontuzjowanego J.Wasiaka. Cała drużyna brawo.

CZARNI RudnoCARGOVIA Kargowa
CZARNI Rudno   CARGOVIA Kargowa