CARGOVIA KargowaGKS Siedlisko

• autor: mkscargovia, 2014-05-31 20:30

ODRA KLENICA - CARGOVIA

bramki:

D.Chołuj 47' ,D.Szarmach 88' ,K.Pudzianowski 90'+2'.

K.Andrys - K.Lewkowicz ,J.Wasiak kpt.,M.Rajewski ,P.Jasicki ,D.Tomaś (od 77' A.Bujarski) ,K.Dziuba ,K.Pudzianowski ,M.Kaczmarek (od 86' T.Karolewski) ,D.Szarmach ,D.Chołuj.    trener - P.Olejarz

W 27 kolejce klasy A ,Cargovia pokonała Odrę Klenica 3-0 (0-0). Spotkanie poprzedziła minuta ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego prezesa Odry pana W.Sochackiego. Mecz był zacięty pełen walki i emocjonujący. Gospodarze mimo iż byli mocno osłabieni kadrowo bo nie wystąpiło w meczu aż pięciu graczy z podstawowego składu wcale nie zamierzali się bronić i w 13' ich napastnik stanął przed szansą zdobycia gola ,ale z narożnika pola karnego posłał piłkę nad poprzeczką. Chwile później po akcji D.Tomasia strzelał K.Dziuba ,ale bramkarz Odry spokojnie bronił. Gospodarze w 19' kontrują ,ale na posterunku K.Andrys. Piłkarze Odry próbują strzałów za pola karnego ,ale dobrze interweniuje K.Andrys. Kargowianie odpowiadają indywidualną akcją K.Pudzianowskiego ,który w polu karnym zakręcił obrońcą i z ostrego kąta z kilku metrów posłał piłkę nad poprzeczką. W 41' po zagraniu K.Dziuby ,D.Tomaś wpadł w pole karne ,ale piłka po jego strzale po ziemi trafiła w boczną siatkę. Do przerwy 0-0. Zaraz po przerwie D.Tomaś zagrał do D.Chołuja ,a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i naciskany przez obrońcę strzelił po ziemi z 16 metrów i mimo interwencji bramkarza piłka wpadła tuż przy słupku 0-1. Kargowianie ruszyli za ciosem i trzy minuty później po akcji D.Szarmacha ,piłki do pustej bramki nie potrafili skierować ani D.Chołuj ,ani M.Kaczmarek. W 64' K.Pudzianowski próbował zaskoczyć bramkarza bezpośrednio z rzutu rożnego ,ale ten był na posterunku ,chwilę później tego samego próbował K.Dziuba ,ale trafił w poprzeczkę. Gospodarze pomału przejmowali inicjatywę próbując odrobić jednobramkową stratę ,ale ich akcje kończyły się na dobrze grającej obronie Cargovii. W 74' z boiska wyleciał za niesportowe zachowanie M,Rajewski i gospodarze zwietrzyli swoją szansę stawiając wszystko na jedną kartę i zepchneli Kargowian do obrony. Jednak to 88' Kargowianie strzelają gola za sprawą D.Szarmacha ,który przejął piłkę przed polem karnym Odry ,ograł dwóch obrońców ,położył bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce 0-2. W doliczonym czasie gry tej samej sztuki dokonał po podaniu K.Dziuby ,K.Pudzianowski ,który ograł obrońcę i z ostrego kąta w krótki róg zaskoczył bramkarza gospodarzy ustalając wynik meczu na 0-3. Jeszcze w ostatnich sekundach w zamieszaniu podbramkowym dopisuje nam szczęście bo słupek ratuje Cargovię przed stratą gola. Zwycięstwo Cargovii ,które staje się kluczowe w walce o utrzymanie ,natomiast piłkarze Odry tą porażką mocno sobie komplikują byt w klasie A.

POGOŃ WschowaCARGOVIA Kargowa
POGOŃ Wschowa   CARGOVIA Kargowa