ORZEŁ SzlichtyngowaCARGOVIA Kargowa

KORONA WSCHOWA - CARGOVIA

bramki:

Korona 64' ,74'.

D.Szarmach 47' ,K.Dziuba 67' , K.Oklejewicz 77' (karny).

K.Andrys - T.Karolewski ,J.Wasiak kpt.,M.Rajewski ,K.Lewkowicz ,M.Kaczmarek (od 60' D.Tomaś) ,K.Pudzianowski (od 67' A.Bujarski) ,K.Dziuba (od 85' M.Kaźmierczak) ,K.Oklejewicz ,D.Szarmach ,D.Chołuj.     trener - P.Olejarz

W 24 kolejce klasy A ,Cargovia pokonała na wyjeździe Koronę  Wschowa 3-2 (0-0). Mecz był meczem walki a emocje zaczeły się dopiero w drugiej połowie bo w pierwszej mało było sytuacji bramkowych a najlepszą dla Cargovii miał w 10' D.Szarmach ,który po zagraniu K.Dziuby wyszedł sam na sam z bramkarzem ,ale posłał piłkę nad poprzeczką. Gospodarze największe zagrożenie stwarzali po rzutach rożnych ,ale dobrze bronił K.Andrys a i obrońcy dobrze wybijali piłkę. W 29' znakomitą interwencją popisał się K.Andrys parując piłkę na rzut rożny po silnym strzale za pola karnego. Do przerwy remis po zero. Druga połowa rozpoczeła się znakomicie ,gdy po zagraniu K.Pudzianowskiego ,sam przed bramkarzem znalazł się D.Szarmach i strzałem po ziemi objął prowadzenie 0-1. Gospodarze w 56' mogli wyrównać ,ale piłka po strzale główką napastnika Korony przeszła tuż obok słupka bramki Cargovii. W 64' padło jednak wyrównanie po kontrze ,najpierw dobrze bronił K.Andrys ,strzał po ziemi odbijając piłkę nogami ,ale nie było asekuracji i przy dobitce był bez szans 1-1. Gospodarze nie cieszyli się długo z wyrównani bo po trzech minutach po akcji D.Szarmacha ,K.Dziuba z 16 metrów po ziemi umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Korony 1-2. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat ,ale na ich drodze stanął dobrze dysponowany K.Andrys ,który w 71' znakomicie obronił piłkę po strzale zawodnika gospodarzy odbijając ja na rzut rożny ,a chwile później znów popisał się znakomitą interwencją przenosząc piłkę nad poprzeczką po strzale napastnika Korony. Jednak w 74' musiał skapitulować po celnej główce napastnika gospodarzy ,który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego. Kargowianie znów szybko odpowiedzieli ,gdy po indywidualnej akcji D.Szarmacha ,obrońca gospodarzy zagrał piłkę ręką w polu karnym ,a jedenastkę pewnie wykorzystał K.Oklejewicz 2-3. Do końca meczu trwała zacięta walka o każdą piłkę ,ale Kargowianie dowieźli zwycięstwo do końcowego gwiazdka sędziego ,jeszcze w doliczonym czasie gry bombe K.Oklejewicza z ponad 20 metrów znakomicie obronił bramkarz Korony. Cenne trzy punkty Kargowian. Brawo chłopaki.

CZARNI RudnoCARGOVIA Kargowa
CZARNI Rudno   CARGOVIA Kargowa