CARGOVIA KargowaORZEŁ Szlichtyngowa

bramki:

K.Oklejewicz 72' ,74' ,90'

Korona 79'

K.Andrys - J.Wasiak kpt.,K.Lewkowicz ,M.Borysiak (od 86' P.Dura) ,P.Jasicki ,J.Nieciecki ,K.Pudzianowski ,K.Dziuba ,K.Oklejewicz ,A.Bujarski ,D.Tomaś.   trener - P.Olejarz

W 9 kolejce klasy A ,Cargovia wreszcie odniosła zwycięstwo pokonując na własnym boisku Koronę Wschowa 3-1 (0-0). Pierwsza połowa to wyrównana gra z optyczna przewaga Kargowian ,którzy w tej części gry zmarnowali dwie doskonałe okazje na strzelenie goli. W 25' po zagraniu K.Dziuby sam na sam z bramkarzem wyszedł A.Bujarski minął go ,ale mając pusta bramkę wdał się w drybling z obrońcą i ten wyjaśnił sytuacje. Trzy minuty później ponownie w tempo zagrał K.Dziuba tym razem do D.Tomasia ,który będąc w dogodnej sytuacji przestrzelił. Goście pod koniec pierwszej połowy mogli objąć prowadzenie lecz po rzucie rożnym napastnik Korony z kilku metrów przestrzelił posyłając piłkę nad poprzeczką. Do przerwy remis 0-0. Chwile po przerwie znów po podaniu od K.Dziuby sam na sam z bramkarzem znalazł się A.Bujarski ale piłka po jego strzale po ziemi przeszła obok bramki. Chwile później kontra gości o mało nie przynosi im gola ,ale znakomicie broni K.Andrys w sytuacji sam na sam. W 64' po rzucie rożnym słupek ratuje Kargowian przed stratą gola. W 72' rzut wolny z 30 metrów wykonywał K.Oklejewicz ,strzelił ponad murem i gdy wydawało się że bramkarz Korony ma piłkę w rekach ta między nogami wpada do bramki 1-0. Minute później po raz trzeci sam na sam z bramkarzem wyszedł A.Bujarski ,ale ponownie takiej sytuacji nie wykorzystał posyłając piłkę po ziemi obok bramki. Chwilę później jest już 2-0 po główce z bliska K.Oklejewicza ,który wykorzystał dobre dośrodkowanie A.Bujarskiego. Goście pięć minut później zdobyli kontaktowego gola po pięknym strzale za pola karnego zawodnika Korony ,który umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Cargovii. Po tym golu Kargowianie zostali ze pchnięci do obrony a goście dwukrotnie mieli doskonałe okazje na wyrównanie ale w 83' po kontrze napastnik Korony po ziemi nie trafił w bramkę ,a w 88' znakomicie bronił K.Andrys po strzale z bliska po ziemi. Kargowianie w 90' z kontrowali i K.Oklejewicz po podaniu K.Dziuby znalazł się sam na sam z bramkarzem i strzałem po ziemi ustalił wynik meczu na 3-1. Brawo chłopaki cenne trzy punkty.

CARGOVIA KargowaPIAST-PARKOVIA Trzebiechów
CARGOVIA Kargowa   PIAST-PARKOVIA Trzebiechów