CARGOVIA KargowaGKS Siedlisko

finał

Slavia Radonice - SG Schulzendorf  1 - 1  karne 3 - 1

skład:

K.Orczyk - A.Bujarski ,A.Okuniewicz ,N.Staszyk kpt.,P.Dura ,D.Tomaś ,K.Oklejewicz ,D.Szarmach ,F.Olejarz ,A.Płonka ,M.Płonka - K.Makarewicz ,K.Woch ,M.Szymczak ,R.Szydłowski.  trener - P.Olejarz

W sobotę 20.07.2013 Kargowianie brali udział w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza Gminy Vinor w Pradze. W turnieju oprócz gospodarzy drużyny Sokola Vinor Praga i Cargovii brały udział ,drużyna z Niemiec SG Schulzendorf i druga czeska drużyna Slavia Radonice. Mecze były zacięte rozgrywane po 2x20 minut. Kargowianom zabrakło trochę szczęścia by zająć lepszą lokatę niż czwarta. Turniej rozpoczęliśmy od zwycięstwa nad gospodarzami 2-1. Pierwszy gol padł po ładnej akcji F.Olejarza i K.Olejewicza a akcję wykończył płaskim strzałem M.Płonka. Gospodarze wyrównali z rzutu karnego choć bliski obrony był debiutujący w Cargovii junior K.Orczyk. Zwycięskiego gola zdobył z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry A.Okuniewicz. W drugim meczu przegraliśmy z Slavią Radonice 1-2 choć objeliśmy prowadzenie po świetnej akcji K.Oklejewicza i D.Szarmacha ,który ograł bramkarza i strzelił do pustej bramki. Niestety przeciwnicy strzelili dwa gole i objeli prowadzenie 2-1. Kargowianom nie udało się wyrównać choć znakomitą okazję miał D.Szarmach ale nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na M.Płonce. Trzeci mecz z SG Schulzendorf  był bardzo zacięty i ostry ale niestety Kargowianie zeszli z boiska pokonani 3-4. Do przerwy 1-1 po bramce M.Płonki i kilku okazjach nie wykorzystanych przez Cargovię. Niestety drugą połowę rozpoczeliśmy od prostych błędów i Niemcy wyszli na prowadzenie 4-1. Kargowianie gonili wynik a przeciwnicy zaczeli grac na faul i ujrzeli cztery żółte kartki ,w końcówce pięknym strzałem pod poprzeczkę z 17 metrów popisał się K.Oklejewicz ,a chwilę później debiutujący w Cargovii kolejny junior K.Woch zmniejszył rozmiary porażki na wyrównanie zabrakło już czasu. W meczu o trzecie miejsce Kargowianie ulegli gospodarzom 1-2 na własne życzenie. Do przerwy prowadziliśmy 1-0 po bramce A.Płonki ,który otrzymał idealne podanie od M.Płonki ,ograł bramkarza i strzelił do pustej bramki. Niestety w drugiej połowie sędzia podyktował rzut karny a ostro protestujący A.Okuniewicz i M.Szymczak ujrzeli od czeskiego arbitra po czerwonej kartce. Osłabieni Kargowianie przejeli inicjatywę ale dobrze bronił bramkarz gospodarzy broniąc strzały K.Oklejewicza i F.Olejarza a gospodarze przeprowadzili kontrę po której zdobyli zwycięską bramkę. Kargowianie zajeli czwarte miejsce ale wyjazd do Czech można uznać za udany.

POGOŃ WschowaCARGOVIA Kargowa
POGOŃ Wschowa   CARGOVIA Kargowa