POGOŃ WschowaCARGOVIA Kargowa

CARGOVIA - KSF ZIELONA GÓRA

1 - 0 ( 0 - 0 )

bramka: D.Kostański 81'

P.Smerda - K.Lewkowicz kpt.,A.Okuniewicz ,D.Kostański ,M.Rajewski ,K.Makarewicz (od 46' P.Panasiuk) ,D.Szarmach (od 84' N.Staszyk) ,K.Oklejewicz (od 88' A.Bujarski) ,D.Tomaś (od 76' P.Jasicki) ,K.Dziuba ,A.Płonka.    trener P.Olejarz

Dziś w przedostatniej kolejce klasy A ,Cargovia sensacyjnie wygrała z liderem rozgrywek KSF-m Zielona Góra 1-0 (0-0). Mecz rozpoczął się ataków Kargowian czym chyba zaskoczyli gości i już w pierwszych minutach A.Płonka miał dwie dogodne okazje do zdobycia gola ale najpierw nie trafił w bramkę po podaniu od D.Tomasia a za drugim razem dobrze bronił bramkarz KSF-u. Goście odgryźli się konśliwym strzałem z 20 metrów ale na posterunku był P.Smerda. Minute później szarża prawą stroną D.Tomasia zakończyła się tylko strzałem w boczną siatkę. W 30' goście zmarnowali swą najlepszą okazje w tym meczu zawodnik gości będąc sam na sam z P.Smerdą strzelił po ziemi w długi róg ale ten popisał się znakomita interwencją parując piłkę na rzut rożny. Jeszcze przed przerwą Kargowianie mieli okazje na gola do szatni po akcji K.Makarewicza i K.Dziuby ale ten pierwszy fatalnie spudłował mając praktycznie pusta bramkę. Do przerwy 0-0. Druga połowa tak jak pierwsza znów zaczeła się od ataków Kargowian i marnowanych sytuacji bramkowych. W 47' po kiksie bramkarza A.Płonka nie zorientował się gdzie jest piłka będąc przed pusta bramka i obrońca wyjaśnił sytuacje. Chwilę później znów błąd bramkarza który wybił piłkę wprost na nogę D.Szarmacha który go lobował ale niecelnie. Kolejne akcje kończone strzałami K.Dziuby mijały minimalnie bramkę gości. W 72' sam na sam z bramkarzem znalazł się A.Płonka ale jego lob nie trafił w bramkę. Chwilę później A.Płonka jeszcze próbował zaskoczyć bramkarza gości z 16 metrów strzałem po ziemi ale piłka przeszła tuż obok słupka. Goście otrząsnęli się po takiej przewadze Kargowian dokonali zmian i zaczeli zagrażać bramce Cargovii. W 78' po kontrze P.Smerda dobrze broni strzał po ziemi z kilku metrów a chwilę później ratuje nas poprzeczka po strzale z bliskiej odległości zawodnika KSF-u. W 81' D.Kostański w indywidualnej akcji przebiegł z piłką pół boiska i z 16 metrów silnie strzelił po ziemi i piłka po rękach bramkarza wpadła siatki 1-0. Goście ruszyli do odrabiania strat ale to Kargowianie byli bliżsi zdobycia drugiego gola. Najpierw A.Płonka w dogodnej sytuacji strzelił nad poprzeczką a w doliczonym czasie gry po akcji K.Dziuby z bliska strzelał D.Kostański ale znakomicie bronił bramkarz KSF-u odbijając piłkę na rzut rożny. Mecz kończy się sensacyjnym zwycięstwem 1-0 nad liderem rozgrywek. Brawo chłopaki za walkę i ambicje.

CARGOVIA KargowaPIAST-PARKOVIA Trzebiechów
CARGOVIA Kargowa   PIAST-PARKOVIA Trzebiechów