CARGOVIA KargowaORZEŁ Szlichtyngowa

ZNICZ OBRA - CARGOVIA

5 - 4 ( 1 - 1 )

bramki:

D.Szarmach ( 35' ,48' ,68' ) ,A.Płonka ( 83' ).

Obra ( 34' ,57' ,60 ' 64' ,89' ).

M.Grześkowiak - K.Lewkowicz ,J.Wasiak kpt. ,M.Rajewski (od 29' D.Tomaś ) ,P.Jasicki (od 84' M.Rajewski ) ,A.Bujarski ,K.Oklejewicz ,K.Dziuba ,D.Tomaś (od 14' K.Makarewicz od 34' do 68' M.Rajewski ) ,A.Płonka ,D.Szarmach.        trener - J.Wołowiec

Dziś Kargowianie rozegrali ostatni sparing przed rundą wiosenną ze Zniczem Obra czwartą drużyną leszczyńskiej klasy A. Po wyrównanym meczu na trudnym zaśnieżonym boisku gdzie mokry śnieg utrudniał grę obu zespołom  Cargovia poniosła porażkę 4 - 5 ( 1 - 1 ). Mecz rozpoczął się od szybkiej akcji gospodarzy ale dobrą interwencją popisał się M.Grześkowiak. Następnie do głosu doszli Kargowianie ale trzykrotnie dobrych sytuacji nie wykorzystał D.Szarmach ,w 12' po akcji K.Lewkowicza i K.Dziuby trafił w boczna siatkę ,w 13' po akcji z A.Płonką znakomicie interweniował bramkarz Znicza odbijając piłkę na rzut rożny w sytuacji sam na sam ,w 25' po indywidualnej akcji K.Makarewicza ,nie zdołał skierować piłki do pustej bramki. Gdy się nie wykorzystuje dobrych sytuacji to one się mszczą i tak w 35' po kontrze i ładnym strzale z 15 metrów Znicz objął prowadzenie (1- 0). Kargowianie natychmiast odpowiedzieli po akcji A.Bujarskiego ,który zagrał do D.Szarmacha ,który mimo asysty obrońcy z bliska skierował piłkę do bramki (1-1). W 41' po dalekim zagraniu M.Rajewskiego sam na sam z bramkarzem wyszedł A.Płonka ale po ziemi nie trafił w bramkę. Do przerwy (1-1). Druga połowa rozpoczeła się od objęcia prowadzenia przez Kargowian. W 48' po akcji D.Tomasia i K.Dziuby ładnym uderzeniem popisał się D.Szarmach który z 16 metrów po ziemi pokonał bramkarza Znicza (1-2). Następnie do głosu doszli gospodarze ,jeszcze w 51' poprzeczka ratowała Cargovię po rzucie wolnym ale później w ciągu 7 minut gospodarze strzelili trzy gole. W 57' po rzucie karnym podyktowanym za faul K.Lewkowicza ,w 60' po kontrze i strzale po ziemi z 15 metrów i w 64' po stracie piłki przez  M.Rajewskiego przed polem karnym. Kargowianie ruszyli do odrabiania strat i w 68' w zamieszaniu w polu karnym D.Szarmach z bliska strzela kontaktowego gola (4-3). W 79' po akcji A.Płonki ,K.Dziuba strzelał z pierwszej piłki w dogodnej sytuacji ale przestrzelił. W 83' padło wyrównanie ,akcje zapoczątkował K.Oklejewicz ,zagrał do K.Dziuby ten podciągnął do pola karnego podał do D.Szarmacha ten z pierwszej piłki odegrał do nadbiegającego A.Płonki który ładnym strzałem wyrównał (4 -4). Niestety Kargowianie nie utrzymali remisu i w 89' po akcji gospodarzy M.Grześkowiak odbija strzał głową z bliskiej odległości ale przy dobitce jest bez szans (5-4). Kargowianie na tydzień przed rundą wiosenną przedstawiają dobrą formę strzelecką w pięciu sparingach strzelili 26 goli co daje pięć goli na mecz ale gorzej jest w formacji obronnej gdyż też tracimy sporo goli ,18 w pięciu meczach. Jak ustrzeżemy się indywidualnych błędów w obronie to na rundę wiosenną możemy patrzeć z optymizmem.

CARGOVIA KargowaPIAST-PARKOVIA Trzebiechów
CARGOVIA Kargowa   PIAST-PARKOVIA Trzebiechów