CARGOVIA KargowaGKS Siedlisko

CARGOVIA - MEWA CIGACICE

5 - 2  ( 1 - 1 )

bramki:

P.Panasiuk ( 38' ) ,D.Szarmach ( 58' ,67' ) ,J.Nieciecki ( 81' ) , K.Dziuba ( 84' ).

Mewa  ( 20' , 83' )

skład:

Ł.Kubalski - F.Olejarz (od 56' A.Płonka ) ,M.Rajewski ,P.Dura (od 73' J.Dziuba ) ,P.Jasicki (od 24' A.Okuniewicz ) ,A.Bujarski ,K.Oklejewicz ,K.Dziuba ,P.Panasiuk (od 58' J.Nieciecki ) ,J.Dziuba (od 18' R.Kuriata ) ,D.Szarmach (od 67' D.Tomaś ).      trener - J.Wołowiec

Dziś Kargowianie rozegrali pierwszy sparing w tym roku z  czwartą drużyną klasy A grupy pierwszej podokręgu Zielona Góra Mewą Cigacice. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Cargovii 5 -2 (1 - 1). Pierwsza połowa wyrównana z akcjami z obu stron choć miękkie boisko utrudniało grę zawodnikom obu drużyn. Gol dla Mewy padł w 20' gdy zawodnik gości za pola karnego oddał silny strzał po ziemi ,Ł.Kubalski nie opanował piłki a nabiegający napastnik Mewy mimo asysty M.Rajewskiego posłał piłkę do bramki (0-1). Kargowianie odpowiedzieli w 38' po akcji K.Oklejewicza który wyłożył piłkę na 10 metr od bramki do nadbiegającego P.Panasiuka który silnym strzałem pod poprzeczkę wyrównał (1-1). W drugiej połowie uwidoczniła się przewaga Kargowian którzy raz za razem zagrażali bramce gości. W 48' w polu karnym faulowany był D.Szarmach ale rzutu karnego nie wykorzystał wracający do Cagovii ,A.Okuniewicz którego strzał obronił bramkarz Mewy.  W 52' ładnym strzałem po ziemi z 20 metrów popisał się F.Olejarz ale bramkarz odbił piłkę  a i przy dobitce R.Kuriaty też dobrze interweniował . W 55' D.Szarmach za pola karnego trafił w poprzeczkę ale trzy minuty później po indywidualnej akcji objął prowadzenie (2-1). W 67' po ładnej akcji J.Niecieckiego i A.Płonki , ten pierwszy zagrał prostopadłą piłkę do D.Szarmacha który wyszedł sam na sam, z bramkarzem ograł go i umieścił piłkę w pustej bramce (3-1). W 81' po akcji A.Bujarskiego z bliskiej odległości strzelał J.Dziuba (który wyraża chęć powrotu do drużyny) ale bramkarz odbił piłkę pod nogi J.Niecieckiego który podwyższył na (4-1). Dwie minuty później napastnik Mewy ograł w polu karnym trzech obrońców Cargovii i płaskim strzałem po ziemi strzelił drugą bramkę dla Mewy (4-2). Wynik meczy minutę później ustalił K.Dziuba który sfinalizował akcję A.Bujarskiego i A.Płonki który zagrał piłkę na piąty metr a ten dopełnił tylko formalności strzelając do pustej bramki (5-2). Dobry sprawdzian dla Kargowian trener dał pograć juniorom pod nieobecność kilku starszych graczy i wypadli oni dobrze. Mecz zakończył się w 85' gdyż poważnej kontuzji kolana doznał R.Kuriata.

RAFAŁ ŻYCZYMY SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA I POWROTU NA BOISKO.

POGOŃ WschowaCARGOVIA Kargowa
POGOŃ Wschowa   CARGOVIA Kargowa