CARGOVIA KargowaGKS Siedlisko

0 - 4 D.Szarmach  65'

1 - 4                     87'

skład:

M.Grześkowiak - N.Staszyk ,M.Rajewski ,K.Lewkowicz (kpt.) ,A.Bujarski ,K.Dziuba ,Ł.Wołowiec (od 87' Ł.Kubalski ) ,K.Oklejewicz ,A.Płonka ,D.Szarmach ,M.Płonka (od 77' P.Jasicki ).    trener - J.Wołowiec

Wreszcie po siedmiu meczach bez zwycięstwa Cargovia wygrała w 12 kolejce klasy A z KP Świdnica 4 - 1 ( 1 - 0 ). Już w 1' Kargowianie mogli objąć prowadzenie bo w znakomitej sytuacji znalazł się K.Dziuba ,który otrzymał podanie od M.Płonki po szybko wznowionym rzucie wolnym ,ale w sytuacji sam na sam strzelił wprost w bramkarza. Kargowianie przejeli inicjatywę i raz za razem stwarzali sytuacje pod bramką gospodarzy. W 28 ' i 32' piłka po strzałach najpierw A.Bujarskiego a później K.Dziuby minimalnie przechodziła obok słupków bramki gospodarzy. W 36' A.Bujarski zagrał do wychodzącego A.Płonki ten wpadł w pole karne wystawił piłkę nad biegającemu K.Dziubie ,który po ziemi obok bramkarza otworzył wynik meczu (0 - 1). W 39' po podaniu A.Bujarskiego ,M.Płonka strzelał w dogodnej sytuacji ale bramkarz dobrze bronił. Trzy minuty później w zamieszaniu pod bramką Świdnicy najpierw bramkarz odbił strzał K.Dziuby a A.Płonka został zablokowany. Gospodarze najlepszą okazje zaprzepaścili w 34' gdy po rzucie wolnym piłka przeszła wzdłuż bramki a zamykający dośrodkowanie zawodnik gospodarzy z dwóch metrów główką nie trafił w bramkę. Druga połowa to już duża przewaga Kargowian. W 52' po dwójkowej akcji D.Szarmach ,K.Dziuba ten ostatni płaskim strzałem tuż przy słupku z kilku metrów podwyższa na (2 - 0). W 55' A.Bujarski w tempo zagrał do D.Szarmacha ten wyszedł sam na sam z bramkarze minął go ale nie trafił na pustą bramkę. W 63' Ł.Wołowiec zagrał do D.Szarmacha ten w polu karnym do M.Płonki ,który po ziemi pokonuje bramkarza Świdnicy i jest (3 - 0). Dwie minuty później po akcji N.Staszyka ,M.Płonka ściąga na siebie obrońcę i bramkarza wystawia piłkę do D.Szarmacha który dopełnia tylko formalności strzelając do pustej bramki (4 - 0). W 76' po zagraniu D.Szarmacha ,K.Oklejewicz z kilku metrów trafia w poprzeczkę. W 80' A.Płonka odbiera piłkę obrońcy wychodzi sam na sam z bramkarzem ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i bramkarz ją wyłapał. W 84' po akcji K.Oklejewicza ,D.Szarmach wyszedł sam na sam z bramkarzem i ponownie spudłował. W 87' po kontrze gospodarzy i zagraniu wzdłuż bramki zamykający dośrodkowanie napastnik Świdnicy główką z bliska ustala wynik meczu (4 - 1). Wreszcie skuteczny mecz Kargowian i przerwana zła passa. Brawo chłopaki dzięki za walkę i zdrowie zostawione na boisku.

POGOŃ WschowaCARGOVIA Kargowa
POGOŃ Wschowa   CARGOVIA Kargowa