CARGOVIA KargowaGKS Siedlisko

1 - 3 A.Bujarski  58'

2 - 3 M.Płonka 67'

skład:

Ł.Kubalski - N.Staszyk ,M.Rajewski ,K.Lewkowicz (kpt.) ,A.Bujarski ,P.Dura (od71' P.Jasicki ) ,K.Dziuba ,K.Oklejewicz ,A.Płonka (od 74' D.Tomaś ) ,D.Tyszkiewicz ,D.Szarmach (od 53' M.Płonka )   trener - J.Wołowiec

Niestety nie było niespodzianki w III rundzie Lubuskiego Pucharu Polski ,Cargovia uległa 2 - 3 ( 0 - 2 ) IV-ligowemu Piastowi Czerwieńsk. Pierwsza połowa to przewaga gości udokumentowana dwom a golami. W 22' zawodnik Piasta mimo asysty trzech Kargowian wyszedł sam na sam z Ł.Kubalskim i strzałem po ziemi otworzył wynik meczu (0 - 1). Cztery minuty później po stracie A.Bujarskiego piłkę przeją obrońca Piasta i silnym strzałem z 20 metrów zaskoczył zasłoniętego  Ł.Kubalskiego (0 - 2). Goście mieli jeszcze dwie doskonałe okazje do zdobycia goli ale w 2' po nieporozumieniu obrońców i bramkarza Cargovii piłkę po strzale zawodnika Piasta wybił z bramki M.Rajewski a w 32' po koronkowej akcji gości znakomitą interwencją popisał się Ł.Kubalski odbijając piłkę na rzut rożny po strzale z kilku metrów.  Druga połowa rozpoczęła się od znakomitej sytuacji Kargowian ,w 49' A.Płonka odebrał piłkę obrońcy i wyszedł sam na sam z bramkarzem lecz zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i ten zdążył ją wybić. Pięć minut później goście po składnej akcji podwyższają na  0 -3 po strzale z kilku metrów i spóźnionej interwencji Ł.Kubalskiego. Wydawało się ze jest już po meczu ale w 58' fantastycznym strzałem popisał się A.Bujarski ,który z 20 metrów trafił w okienko bramki gości (1 - 3). Kargowianie ruszyli za ciosem i w 67' po najładniejszej akcji meczu strzelili kontaktowego gola ,Ł.Kubalski podał do A.Płonki ten dalekim podaniem uruchomił D.Tyszkiewicza który wyprzedził obrońcę i z linii końcowej zagrał wzdłuż bramki do nadbiegającego M.Płonki ,który mimo asysty obrońcy z kilku metrów umieścił piłkę w siatce (2 - 3). Do końca meczu Kargowianie ambitnie walczyli by wyrównać ,od 60' mieli ułatwione zadanie gdyż za niesportowe zachowanie wyleciał z boiska pomocnik Piasta ale zabrakło szczęścia i umiejętności. Dzięki chłopaki za walkę i ambicje rozegraliście dobre zawody.

POGOŃ WschowaCARGOVIA Kargowa
POGOŃ Wschowa   CARGOVIA Kargowa