POGOŃ WschowaCARGOVIA Kargowa

3 - 1                         76'

4 - 1                         85'

5 - 1                         90'

Ł.Kubalski - N.Staszyk ,J.Wasiak (kpt.) ,P.Jasicki ,P.Panasiuk ,M.Szymczak ,M.Rajewski ,Ł.Wołowiec ,A..Płonka (od 30' J.Pancerz ) ,D.Szarmach ,M.Płonka (od 88' R.Szydłowski ).  trener - J.Wołowiec

Dziś w 8 kolejce klasy A ,Cargovia doznała wysokiej porażki z Dzonkowianką Racula 1 - 5 ( 0 - 0 ). Mecz rozpoczął się do ataków Cargovii. W 2' po akcji M.Płonka ,M.Szymczak ,przed bramkarzem gospodarzy znalazł się M.Rajewski ale minął się z piłką. W 5' po szybkiej akcji i ograniu obrońcy D.Szarmach w dogodnej sytuacji strzelał po ziemi w krótki róg ale bramkarz dobrze bronił odbijając piłkę na rzut rożny. Z rzutu rożnego dośrodkował A.Płonka ,wprost na głowę M.Płonki ale piłka przeszła tuż nad poprzeczką. W 10' zagapili się Kargowscy obrońcy ale zawodnik gospodarzy w dogodnej sytuacji strzelił wprost w Ł.Kubalskiego. W 20' D.Szarmach próbował zaskoczyć bramkarza Raculi strzałem z 20 metrów ale piłka przeszła tuż nad poprzeczką. W 29' M.Rajewski odebrał piłkę obrońcy w polu karnym ale bramkarz dobrze skrócił kąt i obronił jego strzał po ziemi wybijając piłkę na rzut rożny.W 29' bolesnej kontuzji ręki doznał A.Płonka zastąpił go J.Pancerz.  Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem. Drugą połowę Kargowianie rozpoczęli od zdobycia gola w 56' ,rzut wolny z 35 metrów wykonywał N.Staszyk strzelając na bramkę ,bramkarz wypuścił piłkę doskoczył do niej D.Szarmach i wpakował ją do bramki 1 - 0. Gospodarze dość szybko wyrównali zawodnik Raculi ni to strzelał ni to dośrodkowywał z 20 metrów i piłka ku zaskoczeniu wszystkich wpadła do bramki 1 -1. Trzy minuty później J.Pancerz ,ograł obrońcę i zagrał na krótki słupek w pole karne do M.Rajewskiego ten uprzedził bramkarza ale trafił w słupek i piłka wyszła na aut bramkowy. Minutę później gospodarze przeprowadzili kontrę ,napastnik Raculi ograł P.Jasickiego i strzałem w długi róg nie dał szans Ł.Kubalskiemu 2 -1. Kargowianie zaraz po wznowieniu mogli wyrównać ,Ł.Wołowiec wyszedł sam na sam z bramkarzem i odegrał do nadbiegającego D.Szarmacha ale sędzia dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał. Gospodarze grali z kontry ale dobrymi interwencjami popisywał się Ł.Kubalski broniąc w dwóch sytuacjach  sam na sam i raz intuicyjnie obronił strzał z kilku metrów parując piłkę na poprzeczkę która wyszła na rzut rożny. W 75' bramkarz Raculi wypuszcza piłkę z rąk po dośrodkowaniu M.Szymczaka ,ale M.Płonka mając przed sobą tylko dwóch obrońców próbował ich przelobować ale zrobił to zbyt lekko i ci wybili piłkę. Minutę później gospodarze przeprowadzili kontrę która przyniosła im trzeciego gola ,zawodnik Raculi prawą stroną ostro dośrodkował przed bramkę a tam na piątym metrze zderzyli się  interweniujący Ł.Kubalski i P.Jasicki od którego odbiła się piłka i wpadła do bramki 3 -1. Minutę później indywidualną akcję przeprowadził D.Szarmach ,ograł obrońcę ale piłke po jego strzale w długi róg po ziemi końcami palców bramkarz wybił na rzut rożny. Gospodarze nie mogli zatrzymać szybko grających Kargowian uciekając się do ostrych fauli i sędzia studził ich żółtymi kartkami że w ciągu 12' ukarał ich czteroma kartkami a w sumie gospodarze ujrzeli ich aż sześć. Taktyka gry na faul gospodarzy przynosiła efekt bo Kargowianie byli zatrzymywani daleko do bramki. W 85' zawodnik Raculi zdecydował się na strzał z 20 metrów po ziemi i piłka mimo interwencji Ł.Kubalskiego wpadła do siatki 4 - 1. Dwie minuty później D.Szarmach, M.Płonka i Ł.Wołowiec rozklepali obronę gospodarzy ale strzał tego ostatniego z kilku metrów przeszedł nad poprzeczką. W 90' gospodarze po kontrze ustalają wynik na 5 - 1 napastnik Raculi ograł P.Jasickiego i strzałem nad Ł.Kubalskim posłał piłkę do siatki. Wysoka porażka Kargowian choć rezultat mógł być zupełnie inny i korzystniejszy dla Cargovii. Trzeba się zmobilizować przed kolejnymi meczami ,zagrać skutecznie w ataku i wyeliminować błędy w obronie. Dziękujemy za grę i zdrowie zostawione na boisku ,porażka boli ale gramy dalej.

CARGOVIA KargowaPIAST-PARKOVIA Trzebiechów
CARGOVIA Kargowa   PIAST-PARKOVIA Trzebiechów