CARGOVIA KargowaORZEŁ Szlichtyngowa

1 - 0  N.Staszyk           48'

2 - 0  D.Szarmach      76'

2 - 1                              90'

M.Grześkowiak - N.Staszyk ,J.Wasiak (kpt.) ,K.Lewkowicz ,P.Panasiuk ,K.Dziuba ,M.Borysiak ,M.Szymczak ,R.Kuriata (od 66' A.Bujarski ) ,M.Płonka (od 69' K.Oklejewicz ) ,D.Szarmach.     trener - J.Wołowiec                                      rezerwowi - J.Nieciecki ,M.Rajewski ,P.Jasicki ,D.Tomaś.

Dziś w pierwszej rundzie Lubuskiego Pucharu Polski ,Cargovia odniosła sensacyjne zwycięstwo nad IV-ligową Arką Nowa Sól 2 - 1 ( 0 - 0 ). Pierwsza połowa była wyrównana i nie było widać różnicy dwóch klas. Kargowianie grali szybko składnie czym chyba zaskoczyli swych przeciwników. W 3' M.Płonka po kontrze mijał już bramkarza gości ,który za polem karnym zatrzymał piłkę ręką rzut wolny i tylko żółta kartka dla bramkarza ku zaskoczeniu wszystkich. Z rzutu wolnego po ziemi strzelał D.Szarmach, bramkarz odbił piłkę przed siebie ale nie było nikogo z Kargowian by to wykorzystać. W 8' po szybkiej akcji gości M.Grześkowiak broni strzał z ostrego kąta odbijając piłkę na rzut rożny . W 15' P.Panasiuk zagrał do D.Szarmacha ten przebiegł z piłką pół boiska ograł obrońcę wpadł w pole karne strzelił po ziemi ale bramkarz nogą obronił. Goście otrząsnęli się po tej małej przewadze Kargowian i coraz groźniej zaczeli atakować. W 30' zawodnik gości w indywidualnej akcji próbował zaskoczyć M.Grześkowiaka strzałem z ostrego kąta ale ten dobrze obronił. W 45' szybka akcja Arki ale napastnik z bliska będąc sam przed M.Grześkowiakiem posłał piłkę w boczną siatkę. Druga połowa rozpoczeła się od objęcia prowadzenia przez Kargowian. W 48' rzut wolny z 40 metrów wykonywał N.Staszyk ,posłał piłkę w pole karne tam mineli się z nią Kargowianie , obrońcy i bramkarz Arki i ta wpadła do bramki(1-0). Kargowianie ruszyli za ciosem ,dwukrotnie bliskim pokonania bramkarza Arki był K.Dziuba ale najpierw strzelił z 20 metrów tuż nad poprzeczką a chwilę później dobrze bronił bramkarz gości. W 54' po akcji gości błąd popełnił M.Grześkowiak ,który minął się z piłką ale sytuacje uratował K.Lewkowicz wybijając piłkę zmierzającą do pustej bramki. W 72' A.Bujarski zagrał do D.Szarmacha ten wyszedł sam na sam z bramkarzem ,który dobrze skrócił kąt i pewnie obronił jego strzał. Dwie minuty później goście przeprowadzili chyba najbardziej efektowną akcję meczu wymienili ok 10 podań z pierwszej piłki rozklepując obronę Kargowian ale ich napastnik z pięciu metrów trafił w poprzeczkę. W 76' rzut wolny z 40 metrów wykonywał M.Szymczak dośrodkował piłkę w pole karne tam bramkarza uprzedził D.Szarmach i główką podwyższył na 2 - 0. Po tym golu zaskoczeni takim obrotem sprawy goście podkręcili tempo spychając Kargowian do rozpaczliwej obrony ale nie potrafili tej przewagi wykorzystać. Kargowianie bronili się ambitnie i ofiarnie znakomicie bronił M.Grześkowiak ale w 90' musiał wyjąć piłkę z siatki po soczystym strzale tuż przy słupku z 10 metrów napastnika Arki. Sędzia doliczył dwie minuty Kargowianie wytrzymali napór gości i sensacja stała się faktem IV-ligowcy zostali pokonani ambicją ,wolą walki 'zaangażowaniem i przede wszystkim chęcią do gry . Dziękujemy oby taka forma została na następne mecze.

z innych boisk:

Odra Klenica - Korona Wschowa 2 - 3