POGOŃ WschowaCARGOVIA Kargowa

• autor: mkscargovia, 2012-04-21 19:17

CARGOVIA - ZRYW RZECZYCA

3 - 0 ( 2 - 0 )

Dziś w 22 kolejce klasy A ,Cargovia pewnie pokonała Zryw Rzeczyca 3 - 0 ( 2 - 0 ). Już w 10 min. Kargowianie objeli prowadzenie po rzucie wolnym bitym przez K.Oklejewicza ,który z narożnika pola karnego silnie uderzył ,a piłka wylądowała pod poprzeczką zasłoniętego bramkarza (1 - 0). Minutą później goście przeprowadzili kontrę ,ale dobrze interweniował Ł.Kubalski broniąc groźny strzał po ziemi z 16 metrów. W 24 min. ładną akcję przeprowadzili prawą stroną M.Płonka i D.Szarmach ,ale strzał tego ostatniego z 16 metrów dobrze broni bramkarz Zrywu.Dwie minuty później goście mogli doprowadzić do wyrównania ,ale po dośrodkowaniu z prawej strony w pole karne Cargovii napastnik gości minął się z piłką będąc kilka metrów przed bramką. Kargowianie odpowiedzieli znów akcją dwójki D.Szarmach i M.Płonka ,ale tym razem strzał z 12 metrów z pierwszej piłki tego ostatniego obrońca główką zblokował i piłka przeszła nad poprzeczką na rzut rożny. W 35 min. znów rzut wolny wykonywał  K.Oklejewicz z narożnika pola karnego silnie dośrodkował ,piłka mineła kilku graczy obu stron i wpadła do bramki obok zdezorientowanego bramkarza Zrywu (2 - 0). Dwie minuty później znakomitym podaniem popisał się N.Staszyk ,który zagrał do M.Płonki ,ten wyszedł sam na sam z bramkarzem ,ale strzelił w boczną siatkę. Druga połowa rozpoczeła się od dobrej sytuacji gości ,którzy w 58 min. kontrowali ,ale sytuację wyjaśnił N.Staszyk wybijając piłkę  z przed bramki. Wynik meczu został ustalony  w 66 min. po szybkiej akcji M.Płonki ,który otrzymał podanie od K.Oklejewicza i pociągną prawą stroną ogrywając obrońcę i wystawiając piłkę do nadbiegającego R.Kuriaty ,który z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce (3 - 0 ). Goście próbowali zdobyć honorowego gola strzałem z rzutu wolnego ,ale na posterunku był Ł.Kubalski piąstkując piłkę na rzut rożny. W 75 min. trzecią  swą bramkę mógł strzelić K.Oklejewicz ,ale tym razem piłka po jego strzale z rzutu wolnego z 30 metrów wylądowała na poprzeczce. Jeszcze w 86 min. po dobrym podaniu J.Wasiaka ,D.Szarmach był sam na sam z bramkarzem ,który dobrze obronił jego strzał po ziemi. Kargowianie zainkasowali cenne trzy punkty i dalej zajmują szóstą pozycje w tabeli. Dziękujemy wszystkim za ambicję ,walkę i zwycięstwo ,drużynie Zrywu życzymy powodzenia w następnych meczach.

CARGOVIA KargowaPIAST-PARKOVIA Trzebiechów
CARGOVIA Kargowa   PIAST-PARKOVIA Trzebiechów