POGOŃ WschowaCARGOVIA Kargowa

• autor: mkscargovia, 2011-11-06 16:50

VICTORIA SZCZANIEC - CARGOVIA

0 - 2 ( 0 - 1 )

W 14 kolejce klasy A Cargovia pokonała na wyjeździe Victorię Szczaniec 2 - 0 ( 1 - 0 ). Mecz rozpoczął się od dobrej sytuacji D.Szarmacha ,który w 3 min. otrzymał prostopadłe podanie od N.Staszyka ,ograł obrońcę i z 15 metrów po ziemi próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy ,ale ten odbił piłkę wybijając ją na rzut rożny. Gospodarze odpowiedzieli w 16 min. silnym strzałem za pola karnego po koronkowej akcji całego zespołu ,ale dobrą interwencją popisał się Ł.Kubalski broniąc piłkę choć z problemami łapiąc ją na raty. w 27 min. M.Szymczak zagrał do J.Wasiaka ten dośrodkował w pole karne ,gdzie celną główką popisał się D.Szarmach umieszczając piłkę w bramce (0 - 1). W 32 min. znów dobry dośrodkowaniem popisał się J.Wasiak tym razem z rzutu wolnego ,piłkę przyjął M.Płonka ,ale w dogodnej sytuacji trafił w obrońcę. Druga połowa była bardziej emocjonująca w 49 min. K.Pudzianowski zdecydował się na strzał za pola karnego piłka odbiła się od obrońcy zmyliła bramkarza ,ale ten zdążył ją jeszcze wybić na rzut rożny z linii bramkowej. W odpowiedzi gospodarze zmarnowali swoją najlepszą sytuacje w tym meczu , w 52 min. zawodnik Victorii znalazł się sam na sam z Ł.Kubalskim ,który znakomicie skrócił kąt i nogami obronił strzał po ziemi wybijając piłkę na rzut rożny. W 60 min. D.Szarmach w indywidualnej akcji ograł obrońcę wyciągną bramkarza z bramki wyłożył piłkę R.Kuriacie ,który skierował ją do pustej bramki , ale niestety sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i gola nie uznał. W odpowiedzi gospodarze przeprowadzili akcję ,która o mało nie dala im wyrównania ,ale piłka po silnym strzale odbiła się od poprzeczki następnie od linii bramkowej i wyszła w pole. Minutę później znów gospodarze próbowali zaskoczyć Ł.Kubalskiego strzałem z dalszej odległości ,ale piłka przeszła tuż nad poprzeczką. W 64 min. z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował M.Szymczak ,bramkarz Victorii minął się z piłką ,a stojący za nim R.Kuriata główką skierował ją do pustej bramki podwyższając na 0 - 2. Gospodarze próbowali zdobyć kontaktową bramkę strzałami z rzutów wolnych ,ale dwukrotnie Ł.Kubalski dobrze interweniował najpierw w 74 min. przeniósł piłkę nad poprzeczką na rzut rożny ,a dwie minuty później dobrze piąstkował. W odpowiedzi A.Okuniewicz w 83 min trafił w poprzeczkę z 17 metrów z rzutu wolnego. Gospodarze rozpaczliwie próbowali zdobyć kontaktową bramkę ,ale dwukrotnie nadziali się na kontry Kargowian ,gdzie dwukrotnie ratował ich bramkarz ,który dwukrotnie znakomicie bronił strzały D.Szarmacha ,najpierw po strzale z 16 metrów ,a później w sytuacji sam na sam w doliczonym czasie gry. Kargowianie odnieśli zwycięstwo i zainkasowali trzy punkty ,awansując na 4 miejsce w tabeli. Brawo.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, ambicję ,walkę i zwycięstwo w tym meczu . Jeszcze raz dziękujemy.

CARGOVIA KargowaPIAST-PARKOVIA Trzebiechów
CARGOVIA Kargowa   PIAST-PARKOVIA Trzebiechów