PIAST - PARKOVIA Trzebiechów 1:2 AVIA Siedlnica
MKS Nowe Miasteczko 0:2 BŁĘKITNI Lubięcin

ogółem: 953 723

Sparta pokonana

• autor: mkscargovia, 2011-10-02 20:15

SPARTA NIETKOWICE - CARGOVIA  0 - 1  ( 0 - 0 )

W 9 kolejce klasy A Cargovia pokonała na wyjeździe Spartę Nietkowice 1 - 0 ( 0 - 0 ).

Mecz rozpoczął się od dobrej sytuacji M.Płonki, który  w 1 minucie po zgraniu piłki głową przez D.Szarmacha

z 16 metrów strzelał po ziemi , ale zbyt lekko i bramkarz obronił. Po początkowej przewadze Kargowian do

głosu doszli gospodarze, którzy raz za razem zagrażali bramce Cargovii. W 15 minucie groźny strzał z 16 metrów

przeszedł tuż nad poprzeczką bramki Cargovii. Minutę później po kontrze napastnik Sparty w dogodnej sytuacji

strzelał po ziemi w długi róg bramki Cargovii, ale minimalnie niecelnie. W 19 minucie zawodnik Sparty

zdecydował się na strzał z 30 metrów po ziemi, M.Grześkowiak odbił piłkę przed siebie, wprost pod nogi

napastnika gospodarzy, ale znów dobrze broni jego dobitkę po ziemi. Minutę później znów znakomita

interwencja M.Grześkowiaka ratuje Cargovię przed utratą bramki po główce z kilku metrów zawodnika Sparty.

W 39 minucie po wolnym M.Płonki, K.Pudzianowski będąc przed bramkarzem nie trafił czysto w piłkę i ta wyszła

w aut. W 47 minucie A.Bujarski zagrał do M.Płonki ten zwiódł obrońcę, ale piłka po jego strzale z 16 metrów

przeszła tuż obok okienka bramki Sparty. Minutę później zawodnik gospodarzy ograł w polu karnym Cargovii

trzech Kargowian, ale strzelił wprost w M.Grześkowiaka. W 57 minucie po rzucie rożnym zawodnik

Sparty z metra nie trafił główką do bramki Cargovii posyłając piłkę nad poprzeczką. W 63 minucie M.Grześkowiak

broni w sytuacji sam na sam. W odpowiedzi po zagraniu K.Oklejewicza w 70 minucie, M.Płonka znalazł się

sam przed bramkarzem, ale strzelił obok bramki. W 88 minucie gospodarze przeprowadzili kontrę, która

mogła zapewnić im zwycięstwo, ale znakomitą paradą popisał się M.Grześkowiak odbijając piłkę na

rzut rożny po strzale z 16 metrów. W 90 minucie szczęście dopisało Kargowianom, K.Oklejewicz zagrał

do M.Płonki ten znalazł się sam przed bramkarzem i silnym strzałem tuż przy słupku zdobył zwycięskiego

gola. W doliczonym czasie gry M.Płonka po zagraniu D.Szarmacha wyszedł sam na sam z bramkarzem , ale

ogrywając go zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i ta wyszła na aut. Kargowianie po raz pierwszy w historii

wygrali ze Spartą Nietkowice. Wynik mógł być odwrotny , ale ty razem to szczęście było po stronie Kargowian.

Gospodarzom na drodze do bramki stanął dobrze dysponowany M.Grześkowiak najlepszy gracz Cargovii.

Oczywiście cała drużyna zasługuje na słowa uznania za ambicję, walkę i grę do ostatniego gwizdka